'Heineken Day' bij Australian Open maakt iedereen maf Tijdens mijn vierweekse vakantie in Australië, dat prachtige land 'down under', waar ik ben geboren en acht jaar heb gewoond, ben ik samen met familie een dag bij het Australian Open Tennis Tournament in Melbourne geweest. Op Heineken Day, 24 januari, dé dag van Heineken op het complex. ledereen wil er in Geen notie van tijd Heineken voegt dimensie toe aan 'Grand Slam for the people' Correspondent John Dijkstra Redactie Arno Verbaas Via een aparte ingang voor genodigden werden we rond half tien 's morgens keurig ontvangen in het Heineken House. Opvallend was de strenge bewaking en de controles die werden uitgevoerd voor je het prachtige tenniscomplex ook maar binnenkomt. Datzelfde gold voor het Heineken House. Het werd in de lokale media al verkondigd, maar nu hebben we het met eigen ogen kunnen aanschouwen: er heerst 's morgens vroeg al een heerlijke, gezellige sfeer, ledereen is 'in the mood' en geniet van wéér een mooie tennisdag in Melbourne. Omdat ikzelf met een Heineken T-shirt en cap rondliep werd ik opvallend vaak en zeer vriendelijk aangesproken. Later hoorde ik dat mensen dat deden, omdat ze menen datje een vertegen woordiger van de sponsors bent en dat ze erg trots zijn op hun sponsors. Heineken Day op de Australian Open betekent dat Heineken, toch al prominent aanwezig op het tenniscomplex, extra in de belangstelling staat. In de 'Beer garden', een grote, mooi ingerichte tuin met veel gras, stond een podium waarop een keur aan bands speelde. Je kon ook hier niet om de spreekwoordelijke maf uitgedoste Hollanders heen. Het geeft een heerlijk gevoel dat ik voor zo'n prachtig bedrijf werk. Tegen twaalven werd het tijd voor de hongerige maag. Terug naar het Heineken House en weer door de controles. De medewerkers legden mij uit dat dat noodzakelijk is; iederéén wil er namelijk in. Eenmaal binnen begreep ik waarom: airco, videoschermen, muziek, gezelligheid en natuurlijk het rijkelijk vloeiende 'gouden vocht'. Nadat ik de familie naar een wedstrijd had gestuurd, liep ik een rondje over het zonovergoten terrein. Opnieuw werd ik om de haverklap door wildvreemden aangehouden. Mensen met groene Heineken-hoeden en T-shirts met zelf gefabriceerde teksten. Trouwens, heel Melbourne Park was opvallend groen. Heinenken-groen wel te verstaan. De hoofdsponsors hadden buiten de banen opvallend veel ruimte voor vlaggen, reclameborden, parasols en wat al niet meer. Door de gezelligheid die over het complex hing, had ik geen notie van de tijd. Het was zo maar na vieren in de namiddag; tijd om te gaan. Onder het genot van een laatste biertje namen mijn familie en ik afscheid van de collega's van Heineken Australia. Wat mij betreft verdienen ze een pluim voor de formidabele sfeer en de geweldige manier waarop ze Heineken tijdens de Australian Open onder de aandacht hebben gebracht. "Heineken House en Heineken Day, de middelste zaterdag van het toernooi, zijn wat mij betreft het hoogtepunt van de Australian Open", zegt Danny Athans, sponsorship manager bij Heineken Australia. "De Australian Open staat bekend als de Grand Slam 'for the people' en de aanwezigheid van Heineken past daar prima bij. Het kost wel bijna het hele jaar om zo'n evenement voor te bereiden. Het zwaartepunt voor ons is de Heineken Beer Garden waar elke dag bands optreden en bezoekers op een groot scherm de wedstrijden kunnen volgen. Daaromheen bouwen we een hele publiciteitscampagne. Maar we doen meer dan alleen sponsoring; we zijn partner van het organisatiecomité. Zo hebben we dit jaar een goedkoop toegangsbewijs ontwikkeld waarmee bezoekers na vijf uur 's middags toegang hadden tot alle banen én tot de Beer Garden. Een groot succes! Of Heineken en sport samengaan? Zeker! We sponsoren het evenement, niet de spelers. We zorgen voor een extra feestelijke sfeer." Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 14