MESS- Maguire Burgh Quay, Dublin Goed Vaatje Tekst Wilma Gertenaar Dublin, Ierland. Als de horeca ergens populair is, is het hier. De pub staat gelijk aan de huiskamer bij ons: er wordt gegeten, gelachen, gehuild en gezongen. Jong en oud zijn hier kind aan huis. Heel wat anders dan de uitgaanscultuur in Nederland. Dublin ligt onder de rook van de Guinness-brouwerij. Logisch datje dat typisch Ierse bier in iedere pub op tap vindt. Toch zijn er verrassend veel bars waar ook de groene Heineken- tapknop in het rijtje staat. Als je wat beter kijkt, blijkt Dublin zélf ook Heineken-groen: overal, op bruggen en langs gevels, lacht het e'tje je toe of straalt de rode ster. Aan de Burgh Quay, midden in de stad, staat de Pub MESS- Maguire. Brewery, Public House, Café, Restaurant. Naast het bier dat ze hier zelf brouwen, zet Heineken de toon. De drie verdiepingen hoge zaak is behangen met Heineken-vlaggen en in de etalage is een complete Heineken-uitstalling gemaakt. In MESS- Maguire voel je je snel thuis. Vriendelijke mensen achter de tap. En 's middags om drie uur een buffet met de heerlijkste gerechten. Natuurlijk staat de televisie aan. Het gros van de bezoekers volgt de voetbalwedstrijd op de vele televisieschermen die in de hoeken hangen. Anderen lezen de krant of zijn in een gesprek verwikkeld. Het is net een zondagmiddag thuis op de bank met Studio Sport op de buis. Het getapte Heineken biertje zit zowaar in het juiste glas. Dat ontbreekt er in andere pubs nog wel eens aan. Het praatje daarover komt eigenlijk vanzelf en binnen de kortste keren verdwijnt elk gevoel voor tijd. Bij een volgende blik op de klok is het avond. Dat komt er nou van als het lijkt of je gewoon lekker thuis zit. Vers van 't Vat, februari 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 25