De ontlading Manuela struikelt van en communicatie rondom de landelijke evenementen van Heineken, Amstel en Brand. Van de Champions' League, Dance Valley, de Amstel Gold Race en De Parade tot het Holland Heineken House. "Van sommige evenementen zijn we alleen sponsor en dus niet bij de organisatie betrokken", zegt Erik. "Ik ben ook alleen bij de grote evenementen aanwezig. En dat is maar goed ook; ik heb nog een privé-leven." Erik was vanmiddag al in Ahoy': "Iedere dag hebben we een middagvergadering om de avond door te spreken en na het concert, rond 23.30 uur, is er een evaluatievergadering. Die kan wel twee uur duren. Daarna drinken we met z'n allen nog iets. Het zijn lange, maar leuke dagen". Ze loopt al pratend op de loopbrug de zaal rond. Vlak voor de terrasbar, waar Erik net een drankje drinkt, struikelt ze over een uitstekende vloerplaat. Ze valt niet, maar even hapert haar stem. Professioneel loopt ze door. Erik, die er met zijn neus bovenop stond, pakt zijn telefoon. De plaat wordt een paar minuten later vakkundig vastgeschroefd. "Puntje voor de evaluatievergadering", zucht Erik. De show dendert verder zonder noemenswaardige proble men door. Om 23.05 uur wordt het druk bij de 'stairway to stage'. De artiesten verzamelen zich onder aan de trap en Erik wordt gebeld. De fotografen die in de hal bezoekers fotograferen voor een podiumdecor, zijn nog niet gearri veerd. Om half zeven gaan de deuren open en dat is al over tien minuten. Erik begeeft zich naar de hal en begint te bellen. Inmiddels staan de bezoekers te dringen voor de deur en maken de tientallen beveiligingsmensen zich op voor de kaartjescontrole. Op de valreep verschijnen de fotografen. "Jullie hebben nog precies vier minuten!", roept Erik. "Geen probleem", zegt één van de heren, "dat gaan we redden!" En ze redden het. Erik gaat backstage een hapje eten. De spanning stijgt, zo kort voor aanvang van de show. Vooral onder de artiesten die al snel het podium op moeten. Willeke Alberti trippelt na de make-up snel naar haar kleed kamer. Boudewijn de Groot hoeft voorlopig nog niet op en tokkelt rustig op zijn akoestische gitaar. Voor Erik de hoogste tijd om niemand meer voor de voeten te lopen. Hij kan even rust nemen. Denkt hij. Manuela Kemp opent de avond. op commando van de floormanager rennen ze massaal het podium op. Rob de Nijs zit nog midden in het laatste couplet van zijn hit 'Jan Klaassen' en de zaal staat op zijn kop. Een goed moment voor de afsluitende medley, die bestaat uit liedjes waar vrouwennamen in voorkomen. Ernst Jansz (ex- Doe Maar) - die in de band van Boudewijn de Groot meespeelt - luistert aan de zijkant van het podium glimlachend naar 'zijn' liedje 'Belle Hélène'. Het feest op het podium bereikt zijn hoogtepunt en confetti sneeuwt over het publiek. Achter de schermen hebben drie dames zich strategisch opgesteld met dienbladen vol glazen vers Amstel bier. "Voor de artiesten, als ze van het podium komen", glimlachen ze. Het is tijd voor de ontlading. De artiesten verzamelen zich in de hospitality-ruimte en blijven daar tot in de kleine uurtjes rondhangen. Erik komt iets later. Die is nog even in vergadering. Vers van 't Vat, februari 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 21