Geflitst Oude bedrijfskleding krijgt tweede leven Project Bedrijfskleding nadert afronding Kort nieuws Vers van t Vat, januari 2004 Met de komst van de nieuwe bedrijfskleding wordt de overgebleven voorraad onge dragen kledingstukken 'oude stijl' overbodig voor Heineken, maar dat wil niet zeggen dat ze massaal in repen worden geknipt. Een groot deel van de kleding kan nog prima worden gebruikt; alleen stukken waar 'Heineken' niet kan worden uit- of afgeknipt - bijvoorbeeld omdat de naam is opgeborduurd - mogen niet in omloop blijven. Inmiddels is contact gelegd met het Leger des Heils. De vrijwilligers van deze organisatie zorgen voor het 'ont-Heineken' van de bruikbare kleding, die vervolgens weer wordt verkocht. De opbrengst komt ten goede aan andere acties van het Leger des Heils. Naast kant-en-klare kledingstukken zijn er nog stoffen en fournituren - knoopjes bijvoorbeeld - die niet meer bij Heineken kunnen worden gebruikt. Ook die krijgen een nuttige bestemming bij een stichting voor meervoudig gehandicapten in Driebergen, waar er allerhande producten van worden gemaakt. Theo van Tilburg, werkzaam bij de Onderhoudsgroep Cluster Binnenland in Den Bosch, vond het zonde zo'n mooi vijfliter Heineken-vat in de afvalbak te gooien en besloot er daarom een hangklok van te maken. Sinds 2 januari gaan alle medewerkers bij Heineken gekleed in nieuwe bedrijfs kleding. Representatief of functioneel - voor beide is een passende kledinglijn ontworpen. Daaraan ging wel een lange periode van voorbereiding en intensief overleg met de 'dragers' vooraf. Er lag een pittig pakket aan eisen en midden in de hete zomer van 2003 werd de kleding in de praktijk op de proef gesteld in een draag- test. Heineken koos bovendien voor een nieuwe leverancier: deze keer geen pan talons, blouses en sokken van een dure couturier, maar standaard modellen, en dat scheelde flink in de kosten. Ook de keuze voor minder artikelen in de kledinglijn droeg bij aan de besparing. De kleding werd 9 december op de Heineken- vestigingen uitgeleverd. Beide kledinglijnen zijn goed ontvangen. Eind februari wordt het project afgerond. De schoonvader van de heer Rentmeester (DCS, Den Bosch) vond tijdens het opruimen deze oude ansichtkaart; een nieuwjaarskaart met de oude Heineken-uitstraling.

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 9