Wie in een Heineken-vat zit, verzuurt niet! Je kunt een Heineken-vaatje natuurlijk gebruiken om bier in op te slaan. Je kunt ook zelf een Heineken-v aatje bouwen en daar heel andere dingen mee doen. Frits van der Lee, oud-Heineken-medewerker, ontwierp en bouwde een gemotoriseerd racevaatje en een drijvende 'bierboeier'. Niet alleen voor de lol overigens. Anno 1960 Tekst Arno Verbaas i„ee,a<-«M5inS,a"""! SS-»"" Frits van der Lee, kapitein op 'De Bierboeier', bij het Rijksmuseum in Amsterdam in 1964 Frits van der Lee begon vlak voor de oorlog als leerling automonteur in de Garage bij Heineken in Amsterdam. Handig als hij was met auto's en onderdelen daarvan, bouwde hij in 1960 een klein, gemotoriseerd biertonnetje. "In dat jaar werd de F1AI geopend", vertelt hij. "Ik wilde op een ludieke manier Heineken verbinden met auto's. Dat was best een succes. Ze vroegen me ook een grote ton te bouwen en dat heb ik gedaan." Sterker nog, Van der Lee werd gevraagd voor verschil lende carnavalsoptochten en deed ook mee aan races, tot op het circuit van Zandvoort aan toe. Onder het motto 'Wie in een Heineken-vat zit, verzuurt niet' hebben heel wat mensen van zijn racekunsten kunnen genieten. Blijkbaar viel die manier van reclame maken in de smaak bij Heineken, want na een paar jaar werd Van der Lee overgeplaatst naar de afdeling Reclame. In die tijd ontwierp hij de varende ton op de foto's hieronder. Sinds 1983 geniet Frits van der Lee van zijn pensioen. "Maar ik heb tot volle tevredenheid bij Heineken gewerkt", besluit hij. Vers van 't Vat, januari 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 17