"Voorgaande jaren hadden invloed op 2003." organisatie moet worden geïntegreerd. Voor het komende jaar komt daar de betrokkenheid van Heineken bij de Olympische Spelen in Athene bij en dan met name de beveiliging van het Holland Heineken House. De grote vraag voor mijn mensen en mijzelf is steeds hoe we beveiliging zo goed mogelijk kunnen organiseren en afstemmen op de situatie ter plaatse. Je kunt wel een hoog hek rond een brouwerij neerzetten, maar als dat de hele dag open staat omdat de cultuur van een land daar naar is, heeft het weinig zin. Privé heb ik niets te klagen. Mijn zoon heeft net zijn studie economie afgerond. Het geeft me veel voldoening dat ik mijn kind een leuke jeugd en studietijd heb kunnen bieden en dat hij zich heeft kunnen ontwikkelen in de richting die hij wilde. Hij is nu bezig te solliciteren naar een marketingfunctie. Niet gemakkelijk in de huidige economische situatie, maar ik heb er alle vertrouwen in dat het hem lukt. Net zoals ik vertrouwen heb in het beleid en de mensen bij Heineken, ondanks de economische tegenwind. Misschien mag ik met mijn maritieme verleden Michiel de Ruyter citeren: ik denk dat 'het waerachtigh wel sal gaen'." Managing director Proseco, Katwijk Vers van't Vat, december 2003 "Al werk ik pas twee jaar bij Heineken, ik voelde ook in 2003 bij Proseco nog de naweeën van de voorgaande jaren. Er is veel gebeurd dat onze huidige werkzaamheden beïnvloedt. Wij verzorgen voor Heineken de beveiliging van mensen, bezittingen en imago - kortom, 'corporate security' - en geven advies over beveiliging. Twee jaar geleden overleed de heer Heineken. Dat had niet alleen invloed op de organisatie als geheel, maar ook op een deel van ons takenpakket. Ik heb de organisatie van Proseco moeten aanpassen aan een veranderde situatie en in dit geval betekende dat, dat we het met een kwart minder mensen moeten doen. Ook andere gebeurtenissen hadden in 2003 nog altijd hun weerslag op ons werk: de aanslagen op het World Trade Center in New York, de strijd tegen het terrorisme en SARS. Ze veroorzaakten allemaal onrust en vereisten extra veiligheidsmaatregelen. Zo hebben we de beveiligingsprocedures rondom containers die we verschepen naar de Verenigde Staten - en dat zijn er nogal wat - moeten aanscherpen. Gelukkig stonden er ook veel ontzettend leuke uitdagingen tegenover. De integratie van frisdrankproducent Al Ahram in Egypte bijvoorbeeld, waar we onlangs de veiligheidssituatie in ogenschouw zijn gaan nemen. En natuurlijk de aankoop van het Oostenrijkse BBAG - overigens een uitstekende zet van Heineken, vind ik - dat ook op security-gebied in de Heineken-

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 9