"Laat mensen wat menselijker worden." "Bij Brand moeten we het aan de ene kant met minder mensen doen en aan de andere kant hebben we wel ons nieuwe pilsner en Brand Urtyp in de markt gezet. We hebben dus een enerverend jaar achter de rug, laat ik het zo maar noemen. De reorganisatie en nieuwe producten hebben niks met elkaar te maken, maar het zijn wel twee uitersten en bij allebei was ik van dichtbij betrokken. De komende anderhalfjaar zijn we zeker nog bezig de nieuwe organisatie vorm te geven. Ik was een van de meedenkers over de precieze invulling. Er moesten besluiten worden genomen die mensen persoonlijk raakten. Dat was niet altijd gemakkelijk; soms moetje gevoel op nul en krijgt je verstand voorrang. Zelf heb ik als gevolg van de reorganisatie een bredere functie gekregen, maar ik weet dat de meneer of mevrouw die mijn werk voorheen deed zeker niet minder goed was. Tegelijk was ik als brouwer en technoloog mede verantwoordelijk voor de smaak van onze nieuwe Brand pilseners. Een unieke kans om lekker inhoudelijk met mijn vak bezig te zijn. Wat dat betreft ben ik een Pietje Precies: het is niet gauw goed. Mijn collega's zeggen altijd dat ik beter schoolmeester had kunnen worden. Ik ben wel tevreden over die twee pilseners. Op dit moment zijn we bezig met het maken van een derde, Brand Cuvée. Ik hoop dat we met deze producten kunnen laten zien wat we kunnen en onze mooie brouwerij in volume kunnen laten groeien. Thuis is er het afgelopen jaar ook wel wat veranderd. Een van mijn zoons is in augustus voor een jaar naar Australië vertrok ken voor een sportopleiding. Dat is wel vreemd, dat hij een jaar niet hier is. We mailen en bellen regelmatig, maar da's toch anders dan wanneer je hem elke dag ziet. Ik ben er wel bijzonder trots op dat hij op zijn zeventiende die stap heeft aangedurfd. Zijn sportiviteit heb ik ook een beetje, al had ik de afgelopen maanden wat pech. Inmiddels sta ik bekend als de brokken piloot omdat ik regelmatig met verband rond een knie, arm of enkel thuiskwam na een partijtje voetbal. Eigenlijk gaat het mij daarbij vooral om het plezier met en het respect voor elkaar. Dat zie ik in de maatschappij trouwens steeds minder. Niet dat ik nou zo'n geitenwollensokkentype ben, maar ik heb zelf ervaren hoe hard mensen kunnen zijn. Mijn eigen kind werd gepest en dat heeft mij ook geraakt. Laat mensen eens wat menselijker worden, wat minder bevooroordeeld." Teamleider Brouwen, Vergisten, Lageren, Utility Kwaliteit, Brand Vers van 't Vat, december 2003

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 5