"Ik probeer positief te blijven." binnen te houden. Aan de andere kant heb ik genoeg afleiding. Sinds maart heb ik een nieuwe functie bij Operationele Service Coördinatie, waar we de aanwezigheid van producten en containers op elkaar afstemmen. Een dagdienstfunctie en dat is even wennen, want ik heb altijd in drie- en tweeploegendienst gewerkt. Ik heb nu minder tijd voor mijn hobby's, maar mijn grote liefhebberij, hardlopen, ging toch al niet meer zo gemakkelijk. In 2001 heb ik een beencorrectie gehad: in het bot in mijn onderbeen is een wig gezaagd om de gewrichten in mijn knie meer ruimte te geven. Ze hebben er een x-been van gemaakt en daarmee kun je geen halve marathon lopen. Om toch een beetje te ontspannen, ben ik op aanraden van mijn vrouw een avond per week gaan biljarten. En ik kweek kuipplanten, ook een mooie rustgevende bezigheid. Nu ik de gelegenheid krijg, wil ik graag iedereen een wens meegeven: dat alle medewerkers zich voor honderd procent inzetten om alle drie Nederlandse brouwerijen te behouden. We leven in een moeilijke tijd, maar met veerkracht en motivatie komen we er wel." OCS Den Bosch Heineken Nederlands Beheer "Ik ben geschrokken van het bericht dat na alle reorganisaties die al hebben plaatsgevonden er tot 2006 nog eens 450 arbeids plaatsen verdwijnen. Als COR-lid kreeg ik die mededeling een paar dagen voor de externe berichtgeving over de winst van Heineken. Ik kan me voorstellen dat mensen niet begrijpen dat zij boventallig worden, terwijl het bedrijf nog steeds miljoenen verdient. Wat ik zelf niet begrijp is dat zij de COR zien als boosdoener, omdat wij instemmen met ingrijpende advies aanvragen van de bestuurder. Hierbij gaat het meestal over mensen, maar we moeten uiteindelijk kijken naar wat voor het bedrijf het beste is. Op dit moment zijn kostenbesparingen noodzakelijk, hoe moeilijk ook. Er komt een punt dat bezuinigen op fte's niet meer mogelijk is en ik ben benieuwd wat er dan gebeurt. In de schoenenindustrie gebeurde in de jaren zeventig hetzelfde. De productie verdween uiteindelijk naar gebieden waar de lonen lager waren. Je ziet dat steeds vaker: grote Nederlandse bedrijven laten hun producten in het buitenland maken en voeren ze vervolgens weer in. Ik zou het verschrikkelijk vinden als mijn kleinkinderen Heineken alleen nog geïmporteerd zouden kunnen kopen. Ik ben er niet gerust op, maar naar de buitenwereld probeer ik positief te blijven. Ik werk 33 jaar bij Heineken en het groene Heineken-hart klopt, maar soms is het moeilijk de vuile was

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 4