Muzikale belevenissen met Heineken Fanfare Gezocht: oude editie Vers van 't Vat Patrick Koek verkoopt Davids bij de vleet Terugkijken en overdenken 4 5ny ■h Niet één, maar twee fanfare-orkesten traden zaterdag 22 november op in het Heineken Ontspanningscentrum in Den Bosch. De Heineken Fanfare, als altijd onder leiding van dirigent Georges Moreau, had op het inmiddels traditionele jaarlijkse concert gezelschap van het Zuid-Hollands Fanfare Orkest, gedirigeerd door Albert-John Vervorst. De ruim 300 gasten vielen van de ene muzikale belevenis in de andere - van Cry of the Celts, een up-temponummer a la Riverdance, tot het spectaculaire Hymne to the Fallen, de titelmuziek van de film Saving Private Ryan. Overigens laat de Heineken Fanfare zich ook tijdens het komende carnaval niet onbetuigd. Het jaarlijkse Carnavals koffieconcert in het Theater aan de Parade in Den Bosch, waaraan ook de winnaars van het Oeteldonkse Kwekfestijn meewerken, is dit jaar op zondag 15 februari. Om 11 over 11, uiteraard. Wie heeft nog het septembernummer uit 1958 van Vers van 't Vat? Deze uitgave is binnen Heineken nergens meer te vinden, terwijl juist in dat nummer de opening van de brouwerij in Den Bosch uitgebreid staat beschreven. "Alle edities van de afgelopen jaren zijn ingebonden, maar in sommige jaargangen blijken nog een paar gaten te zitten", zegt Annesietske Stapel, verantwoordelijk voor de Heineken Collectie. Er is gezocht naar de historie van de brouwerij, waarbij de onderzoekers op het ontbreken van het nummer van Vers van 't Vat stuitten. Wie de bewuste editie heeft liggen, kan contact opnemen met Annesietske Stapel: tel. 020-5239474 of via a.stapel@heineken.com Patrick Koek, vertegenwoordiger bij Heineken Brouwerijen Utrecht in Houten, verkoopt David tapsystemen bij de vleet. Zijn collega's willen hem daarom even in het zonnetje zetten. Weinig ver tegenwoordigers scoren net zo hoog als Patrick. Hij heeft in 2003, vlak voor jaarwisseling, zijn 26-ste David aan de man gebracht. Het apparaat is bedoeld voor horecabedrijven, verenigingen en cateraars die wat kleinere biervolumes tappen en dus geen traditionele fusten willen. Die zijn berekend op een hoge afzetsnelheid. Het bier uit David is uitstekend van smaak dankzij allerlei noviteiten, zoals een gekoelde tapkraan. Patrick: "Het systeem is bovendien zeer simpel te bedienen door bijvoorbeeld vrijwilligers van verenigingen. David is zo goed afgesteld dat iedereen een perfect biertje kan tappen zonder te morsen. Het is daarom een verkoopsucces." Op de voorpagina leest u het refrein van een liedje van Guus Meeuwis. Een toepasselijke tekst. Niet alleen omdat het dondert en bliksemt, dat deed het zeker in het afgelopen jaar. Maar vooral door het slot. 'Geniet met volle teugen, deze tijd komt nooit meer terug'. Zo is het maar net. Leest u de per soonlijke terugblik op 2003 van elf collega's in deze Vers van 't Vat er maar op na. Voor de een was het slechter weer dan voor de ander, maar in al die gesprekken zit ook hoop en vastbeslotenheid om de goede kanten van het leven te blijven zien. Nog meer terugkijken, maar dan over een periode van 25 jaar doet Yvonne Marijt in de nieuwe rubriek 'Trouwens' waarin we ruimte maken voor uw reacties, ideeën en op merkingen. Na zoveel jaar zorg voor de inwendige collega en een luisterend oor voor iedereen die zijn verhaal kwijt moest, vond ze het nu tijd zelf eens iets te laten horen. Ze haalt herinneringen op en sluit daarmee voor zichzelf een periode af. In haar werk staat zij aan de vooravond van grote veranderingen. Al met al is dit een persoonlijke Vers van 't Vat geworden. Passend bij de tijd van het jaar. Terugkijken en overdenken. Dat geeft weer brandstof voor de start die we in januari maken. Een goede kerst en gezellige jaarwisseling gewenst! Redactie Vers van 't Vat 't Dondert en 't bliksemt (tekst: Guus Meeuwis/Robbert Schrijen/ Erwin Boerenkamps/Marc Meeuwis, uitgeverij KvS music, Drunen) Vers van 't Vat, december 2003

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 3