"Ik doe mijn best, meer kan ik niet doen." TRED $F)\/£L "De onzekerheid over mijn baan, dat heeft mij in 2003 het meest beziggehouden. We zitten nu al sinds april in spanning. Eind augustus zou duidelijk worden wat er met de Postkamer van Document Services in Zoeterwoude ging gebeuren. Vervolgens werd het oktober, toen november. Onlangs zei iemand van het managementteam dat het nog steeds niet duidelijk is. Voor je het weet, gaat die onzekerheid vreten aan je werk. Thuis heb je het er ook over. Stel dat ik weg moet, wat voor consequenties heeft dat dan? Ik ben 44 jaar, heb een gezin met kinderen. Kom ik op mijn leeftijd nog snel ergens anders aan de bak? Waarschijnlijk niet. Gelukkig hebben we een goed team. Op een gegeven moment riep iemand: 'Alles best, ons werk moet er niet onder lijden'. En zo is het. Je kan in de negativiteit schieten, maar daar geef ik niet aan toe. Ik ga hier niet chagrijnig rondlopen. Ik doe mijn uiterste best, meer kan ik niet doen. Het is beter dat er wordt gezegd: 'Hé, die Bavelaar doet het prima' dan dat ik met de pest in mijn lijf naar m'n werk kom. En zo gaat het thuis nu ook. Het is een moeilijk jaar, dat weten we, maar we hebben het er niet meer zo vaak over. Ik praat bewust niet uitgebreid met mijn vrouw over wat er moet gebeuren als ik word uitbesteed of ontslagen. Ik ga nu nog geen plannetjes maken of zo. Dat kan altijd nog als het onverhoopt zo ver komt. En ondertussen heb ik veel steun van het team en de teamleider. We houden het wel gezellig. Er staat hier gewoon een kerstboom. Ik zit nu 23 jaar bij Heineken en volgens mij is Shared Services de grootste personele operatie die ik tot nu toe heb meegemaakt. Maar door die positieve houding van het hele team, presteren we nog steeds uitstekend. Onze klanten krijgen de post op tijd tegen een gunstige prijs. Of het nu de interne post is hier in Zoeterwoude, de post naar buiten via onze eigen wagens of via TPG, het loopt allemaal goed. Daar gaat het om. Als aan het eind van de rit zou blijken dat mijn uiterste best nog niet voldoende is, dan is dat jammer. Ik heb dit jaar in ieder geval geleerd om vervelende dingen toch positief te bekijken." Medewerker Postkamer, Document Services, Zoeterwoude Vers van 't Vat, december 2003

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 23