'Gezondheid is belangrijkste van alles" Ccrw^ "Eind vorig jaar kreeg ik een reeks longembolieën. Dat klinkt ernstig, maar ik ervaarde het toen niet zo. Ik lag in het ziekenhuis en was in vertrouwde handen. Wel had ik veel last van vermoeidheid. Ik kon maar een paar stappen doen. Al met al ben ik er wel wat maanden mee zoet geweest. Daarna begon ik met twee uurtjes werken per dag. Langzaam heb ik dat opgevoerd. Inmiddels ben ik vrijwel genezen. Af en toe kan ik geen uren achtereen doorgaan met een bepaalde klus. De notulen uitwerken, bijvoorbeeld. Na een uurtje moet ik wat anders doen. Ik kan die concentratie nog niet zo lang volhouden. Een goede gezondheid is normaal denken de meeste mensen. Pas als je ziek bent, realiseer je je dat het niet normaal is. En ben je weer beter, dan vergeet je al snel wat het betekende om ziek te zijn. Ik denk ook niet meer elk dag 'o jee, laat ik voorzichtig zijn'. Nee, ik ga er weer net zo tegenaan als vroeger. Wat ik niet zal vergeten, is de steun van familie, vrienden en sommige collega's. De contacten zijn intens, warm. Ik had vroeger ook wel goed contact met bepaalde mensen, maar als de nood aan de man komt, ga je die contacten opeens meer waarderen. Het zit 'm vaak in simpele dingen zoals een telefoontje, een kaartje. Zoiets kan je hele dag weer goedmaken. Af en toe vragen collega's nog steeds hoe het met me gaat. Niet iedereen, hoor. Dat hoeft ook niet. Die aandacht voor elkaar verschilt per afdeling. Bij ons gaat het prima. De voorzitter van de OR van Heineken Nederlands Beheer heeft me goed bijgestaan. Ik ben hier in april begonnen als ambtelijk secretaris en moest me snel inwerken. Als ik ergens niet aan toekwam, nam hij het soms over. Dat was wel prettig. Ik zou wel willen dat collega's elkaar wat vaker steunen. Geen idee hoe je dat moet organiseren. Zoiets moet toch uit de mensen zelf komen. Ik heb het altijd wel in me gehad. Kleine attenties versturen, telefoontjes voeren, even bij iemand langs en zo. Nu heb ik die aandacht teruggekregen en dan merkje weer hoe belangrijk dat is." Ambtelijk secretaris OR Heineken Nederlands Beheer Vers van 't Vat, december 2003

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 17