"We hebben vooral naar onszelf gekeken." /►.J M,n U Heineken Nederlands Beheer "Heineken heeft het afgelopen jaar vooral naar zichzelf gekeken. Dat vind ik opvallend, want als er lets is dat Heineken naar mijn idee tekent, dan is het wel dat de focus altijd in grote mate is gericht op de klant. Met de reorganisatie van de voorbije maanden is dat enigszins op de achtergrond geraakt. We moeten ook tijdens organisatieveranderingen naar onze klanten blijven kijken en luisteren, want daar verdienen we tenslotte ons geld. Bij Heineken Brouwerijen hebben we onder meer te maken met Vuurtoren en Shared Services. Met Vuurtoren versterken wij onze merken en bewerken we de markt op een andere manier. Daardoor verandert onze strategie. Het resultaat wordt pas op lange termijn zichtbaar, maar in de tussentijd blijven we vechten voor elke hectoliter. Beide projecten hebben bij ons op de unit voor veel mede werkers ingrijpende gevolgen. Zij beseffen natuurlijk dat bij een dalende biermarkt kostenbesparingen noodzakelijk zijn en hebben daar begrip voor, ook al staat voor sommigen hun baan op het spel. Dat heb ik als bijzonder positief en moedig ervaren. Persoonlijk zie ik in beide projecten een uitdaging, al had ik me liever met leukere uitdagingen beziggehouden. Een reorga nisatie heeft uiteraard zijn weerklank op de organisatie. De sfeer is anders geworden; er wordt veel meer gesproken en mensen zijn meer bezig met hun eigen positie, maar bieden elkaar toch een helpende hand. Ik stop veel tijd in mijn werk, maar je moet alles op zijn tijd weten te relativeren. Ik realiseer me donders goed dat er méér is. Eind februari werd mijn tweede zoon geboren. Dat betekende weer een tijdje 's nachts niet slapen. Mijn vrouw werkt ook en met twee van die hummels is dat een hele organisatie. Ik heb het er graag voor over, wantje krijgt zo veel terug. Laatst was de oudste 's avonds laat nog wakker. Op mijn vraag waarom hij niet ging slapen zegt ie: 'Papa, ik heb onder mijn bed gespeeld.' Dus ik zeg: 'Dat kan toch niet, je moet slapen.' 'Grapje, pap.' Tweeënhalf en hij luitje de oren van je kop. Hopelijk gaan die twee knapen zeilen net zo leuk vinden als mijn vrouw en ik. Afgelopen zomer hebben we met drie vrienden meegedaan aan het WK in Medemblik, in de J-24-klasse. Onze klassering was niet best, maar we hebben een heerlijke week gehad. Dat soort dingen wil ik voor geen goud missen." Regiodirecteur Heineken Brouwerijen Rijnland

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 16