"Boeiend, maar wel een beetje druk." "Voedselveiligheid, daar hoor je bij Heineken nooit zo veel over. En toch is er in 2003 op dat gebied heel veel gebeurd. Begin dit jaar heeft de minister de nieuwe hygiënecode voor de Nederlandse Brouwerijen goedgekeurd. Dit leidde tot is een dik boekwerk. Er geldt nu ook een nieuwe ISO-norm. Voor voedsel veiligheid wordt het komende jaar een nieuwe norm van kracht. Al die ontwikkelingen hebben we bij HNS gevolgd en we zijn erin geslaagd om aan de nieuwe eisen te voldoen. Verder heeft de angst in Amerika voor bioterrorisme geleid tot nieuwe regels waar wij sinds kort ook aan voldoen. De lijst is nog niet af, hoor. We hebben ook nog met de diervoederveiligheid te maken voor onze reststoffen als bostel en gist. Die worden allemaal tot diervoeder verwerkt. De registratie van consumentenklachten is verder verbeterd en zo kan ik nog wel even doorgaan. Er zijn zo veel dingen aangepast en doorgevoerd, dat de werkdruk dit jaar echt te hoog was. Volgend jaar mag het wel wat minder, al kan ik me niet voorstellen dat er in 2004 weer zo veel verandert. Thuis was het gezellig druk. We hebben Joost van negen, Eva van vier en Sam die net één is geworden. Sam slaapt 's nachts nog niet door, dat is wel even doorbijten. Het is leuk dat mijn zus weer eens langskomt, voor de rest heb ik niet zo veel met de kerst. Ik zie er geen diepere betekenis in. Ik put veel energie uit mijn collega's. Ik heb dit jaar gemerkt hoe belangrijk het is om fijne medewerkers te hebben. We zitten hier met zes mensen en vangen veel voor elkaar op. De sociale band tussen ons is sterk. Wat mij ook goed heeft gedaan, is dat onze directeur weer eens duidelijk heeft gezegd dat voedsel veiligheid te allen tijde vóór gaat. Er bestaat altijd spanning tussen het uiterste persen uit de brouwerij en veiligheid. Met ons clubje zien we het als plicht de internationale ontwikkelingen op gebied van voedselveiligheid goed te volgen en te vertalen. Heineken moet mee in die ontwikkelingen. Het geeft soms wel eens een hoop rompslomp. Maar ik heb dit jaar gemerkt dat als je een helder verhaal houdt met goede argumenten en dus geen onzinpraatje probeert te verkopen, collega's altijd meewerken. Ik heb me er ook over verbaasd dat we met ons allen zo snel in staat zijn geweest om steviger te ondernemen, nu de biervolumes stagneren. Je kunt wel zeggen: 'De bomen groeien niet meer tot in de hemel', maar je er ook naar gedragen is nog even wat anders. Toch is dat heel snel gelukt." Hoofd Technologie Product, onderdeel van Supply Development Support van HNS Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 12