Festina Lente Looiersgracht 40b, Amsterdam Tekst Arno Verbaas Stel, u wilt in de Amsterdamse grachtengordel eens niet Mary Rijnberg, P&O-officer bij Heineken Corporate in naar een trendy café of de zoveelste hippe bar - nee, Amsterdam (en buurtbewoonster), hier regelmatig even u wilt eens wat anders. Tip: laat de hoofdgrachten links binnen. "Juist omdat het eigenlijk vanzelf gezellig is", liggen en loop eens een klein zijgrachtje in. Grote kans zegt ze. "Je praat hier heel gemakkelijk met iedereen, dat u iets leuks tegenkomt. Festina Lente bijvoorbeeld, De sfeer is altijd lekker relaxed. Een van de sterke een kroeg aan de Looiersgracht. Van buiten niet te punten van deze kroeg is dat het er ook overdag leuk is, missen dankzij de kanariegeel geverfde gevel, van met een krantje en een kop koffie." De onlangs aan- binnen niet te omschrijven door het samenraapsel aan gestelde kok van Festina Lente bereidt hapjes met een stijlen. Van een antieke apothekerskast die tot de nok toe mediterraan tintje. Een gewoon broodje kaas is er is gevuld met boeken en Oudhollandse spelletjes in de volgens de menukaart, geschreven op twee grote ene hoek tot een ruwe houten tafel met vier verschillen- spiegels in tierelantijnen lijsten, ook. Voor de bier- de stoelen in de andere - pal tegenover de bar, waar de liefhebbers heeft de barman Heineken en Wieckse Witte glazen een plekje hebben in een zelfgetimmerd kastje. op tap. En voor de broodnodige culturele vorming is er En dan hebben we het nog niet eens over de twee licht- iedere eerste dinsdag van de maand een aflevering van groene zitbanken met knoopjes en franje of de grote Poëzieslag, waar dichters in de dop voordragen uit oranje schemerlamp naast de kast. Je zou zeggen: eigen werk. geen gezicht. Maar in dit café past het op de een of U ziet, afdwalen van de gebaande paden loont, andere manier allemaal. En al die oude meubels creëren Maar kom liever niet allemaal tegelijk, want het moet een heel bijzonder, intiem sfeertje. Daarom stapt wel gezellig blijven. Vers van 't Vat, november 2003

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 27