Lof Vers van t Vat, november 2003 Nederland hebben gewerkt en uit dienst zijn getreden vanwege leeftijd maar ook door bijvoorbeeld invaliditeit. Miryam: "Sommige personeelsfunctionarissen denken dat ze alleen de gepensioneerden aan ons kunnen overlaten, maar wij zijn dus ook aanspreekpunt voor jongere mensen die niet meer in staat zijn om te werken en Heineken hebben moeten verlaten." Het vele werk kan niet zonder de vrijwilligers, zoals Rein Hellendoorn (regio Zoeterwoude en Rotterdam). Hij heeft 25 jaar in de productie gewerkt en werd op een dag boventallig. Zo kreeg hij opeens de kans om nog acht jaar te dienen bij Sociaal Contacten Werk, wat hij altijd wilde. Op 1 oktober ging hij met de VUT, nu ondersteunt hij Sonja vrijwillig bij vooral de landelijke dagtochten en kerstbijeenkomsten. Alledrie kennen ze de gevoeligheden van de oud-medewerkers. Die willen erkenning, respect, gezelligheid en hulp tegelijk. Doordat de bomen niet meer tot in de hemel groeien, heeft Heineken besloten om de vacature van Rein Hellendoorn niet te vervullen. Vandaar dat Sonja en Miryam samen overblijven als betaalde krachten. Tevens is een klemmend beroep gedaan op oud-medewerkers om zelf ook de handen uit de mouwen te steken. Daar is gehoor aan gegeven, met als tegenprestatie van Heineken dat verdere bezuinigingen van tafel zijn gehaald. De service van het Sociaal Contacten Werk is een terugkerend gespreksonderwerp tijdens de contactmiddagen, zoals onlangs weer bleek in de Heineken Experience in Amsterdam. De ras- Amsterdammers Harry Park (74) en Gerrit Bakker (65) zijn vol lof over de praktische hulp van Sonja en haar vrijwilligers. Ook Liet Wesseling ('juffrouw Wesseling') van de typekamer en later Planning Control in Amsterdam is tevreden. Alleen heeft ze de pest in dat iedereen met een 50-jarig huwelijksjubileum een bloemetje krijgt en zij niet. "Ik ben nooit getrouwd geweest, vandaar. Maar ik kreeg ook geen bloemetje op m'n tachtigste verjaardag." Haar buurvrouw en vriendin: "Ach meid, je krijgt heus wel een blommetje. Op je graf toch zeker!" Sonja van Kooten Miryam van der Linden

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 25