Sociaal vangnet Heineken: van bloemen tot arm om de schouders Ze hebben Heineken mede groot gemaakt: de oud-collega's van jaren her. Wie kent ze nog? Heineken wil deze voorgangers niet vergeten. De afdeling Sociaal Contacten Werk reikt de helpende hand aan een legioen van 3.500 oudgedienden. Heineken aan de lijn Niet alleen gepensioneerden Tekst Berend Schilder Sonja van Kooten 'doet' vanuit Amsterdam het noordelijk deel van Nederland (zie kaartje), Miryam van der Linden onderhoudt vanuit Den Bosch de contacten in zuidelijk Nederland. Ook hebben zij incidenteel telefonisch contact met de oud medewerkers van Heineken Nederlands Beheer die in het buitenland wonen. Hun takenpakket is omvangrijk. Allereerst zijn zij bezig met bedrijfsmaatschappelijk werk. Ouderen die problemen hebben met het invullen van formulieren, kunnen bij Sonja en Miryam terecht. Daarnaast geven zij sociale aandacht. Een arm om de schouder, een bezoek aan huis bij sociale problemen, het komt allemaal regelmatig voor. Miryam of Sonja vertegenwoordigen Heineken ook tijdens begrafenissen en crematies. "We zijn er voor nood en dood", vat Miryam het samen. Het sociale vangnet van Heineken is belangrijk, weet Sonja uit ervaring. "Soms bellen wij een instantie, namens een oud medewerker. Dan merkje dat ze aan de andere kant van de lijn rechtop gaan zitten: 'Oh jee, Heineken hangt aan de lijn.' Dat scheelt wel, hoor." Verder zijn Sonja en Miryam druk met het coördineren van de jaarlijkse dagtochten, contactmiddagen, de kerst- en nieuwjaarsbijeenkomsten en bloemen tijdens huwelijksjubilea. Daarnaast verzorgt Sonja kerstpakketten voor alle 3.500 oud gedienden. Alles bij elkaar een hele klus, waarbij Miryam als parttimer extra moet steunen op de vrijwilligers die ook bij Heineken hebben gewerkt. Soms verloopt niet alles naar wens. Zo gebeurt het regelmatig dat een rouwkaart te laat bij Sonja of Miryam arriveert. De be grafenis of crematie vindt dan plaats zonder dat Heineken is vertegenwoordigd. Sonja: "De nabestaanden informeren uiter aard wel het Heineken Pensioenfonds, maar dat gebeurt niet altijd vóór de plechtigheid. Het zou mooi zijn als de nabestaan den niet alleen het Heineken Pensioenfonds maar ook ons zouden willen informeren." De 'doelgroep' van het Sociaal Contacten Werk is nog niet overal bekend. Strikt genomen gaat het om mensen die voor Heineken in '/f Zuid: Joke v.d. Biggelaar Ton Dousi Nico Kop Noord: Albert Heslinga (Noord- en Oost- Ned.) Jan Hoogenboom les van Peet (regio rond Bunnik) Joost van Houwelingen (van de personeels vereniging en binnenkort oud medewerker) Rein Hellendoorn (Zoeterwoude en Rotterdam) Thijs van Gans Cor Groote Henkjoosse (Amsterdam) Henk Smit Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 24