Borstbeeld van de heer Heineken in Zoeterwoude onthuld Op 4 november - de geboortedag van de heer Heineken en de dag dat hij zijn tachtigste verjaardag zou hebben gevierd - vond in het kantoorgebouw in Zoeterwoude de plechtige onthulling plaats van een borstbeeld van de heer Heineken. Mevrouw Heineken en mevrouw de Carvalho onthulden het beeld in bijzijn van de heer de Carvalho, de oudste kleinzoon Alexander de Carvalho, de voltallige Raad van Bestuur en andere genodigden. Tekst Wilma Gertenaar gebeurde als hij met de heer Heineken 's avonds laat op weg was naar huis, de heer Heineken zei: "Er brandt nog licht in het winkeltje, Ab", en dan wist Ab het al. Het stuur moest richting Zoeterwoude. Daar ging de heer Heineken nog even bij de nachtdienst kijken. Na de speech van Thony Ruys was het tijd voor de eigenlijke onthulling. Mevrouw Heineken en mevrouw de Carvalho trokken met linten het doek van het beeld en bekeken het nauwgezet. Mevrouw Heineken wees op de scheve glimlach en zoals zij dat noemde 'droopy eyes', die de heer Heineken ook in het echt zo ken merkten. Vervolgens kon het beeld volop worden bewonderd door de aanwezi gen. En praatte men nog geruime tijd na. Heineken Nederlands Beheer Voorafgaand aan de onthulling sprak Thony Ruys de familie, het Heineken-management en vertegenwoordigers van de mede zeggenschap toe. Hij vertelde dat het beeld een replica is van het borstbeeld dat mevrouw Heineken als verjaarscadeau door Kees Verkade liet maken ter ere van de vijftigste verjaardag van de heer Heineken. Het origineel staat in Noordwijk bij de familie thuis. Thony Ruys ging ook in op de plaats die het beeld kreeg. Hij vond de hal in Zoeterwoude een logische plek. Tenslotte was de brouwerij in Zoeterwoude bij uitstek de brouwerij van de heer Heineken. Hij heeft hem van de grond af opgebouwd en er de grootste brouwerij in Europa van gemaakt. Hij was er zeer bij betrokken en voelde zich er thuis. Dat die betrokkenheid wederzijds was, illustreerde het initiatief van Rob van Rooijen. Thony Ruys haalde Rob uit het gezelschap naar voren en vertelde dat deze middag een gevolg was van een e-mailtje dat Rob na het overlijden van de heer Heineken stuurde. Rob verwoordt daarin de behoefte van veel Heineken- mensen in Zoeterwoude aan een gedenkteken voor de man die aan de basis van de brouwerij heeft gestaan. Met dat mailtje in gedachte, kwam het plan voor het plaatsen van het borstbeeld tot stand. Ook Ab Doderer, jarenlang de chauffeur van de heer Heineken, weet alles van de band tussen Zoeterwoude en de heer Heineken. Hij vertelde dat het regelmatig

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 18