Vertrouwt Stel, je hebt een probleem met je chef of collega's en je zou daar graag met iemand over willen spreken zonder dat dit meteen aan de grote klok wordt gehangen. Stap dan naar een vertrouwenspersoon. Deze mannen of vrouwen zijn speciaal door Heineken daarvoor aangewezen en opgeleid. Bij hem/haar blijft alles watje zegt echt vertrouwelijk. Geen probleemoplosser Tekst Marguerite de Ruijter Fieke de Jong In strikt vertrouwen Ad Willemse is teamleider van de afdeling Brouwen in Den Bosch. Sinds twee jaar is hij ook vertrouwenspersoon voor Productie. "Pesten en seksuele intimidatie zijn natuurlijk de bekendste redenen om een vertrouwenspersoon in de arm te nemen. Maar gesprekken kunnen ook gaan over spanningen op het werk vanwege privé-problemen, levensbedreigende ziekten of mogelijk ontslag. Dat laatste speelt op dit moment bij Brouwen. Veel mensen weten dat straks hun functie vervalt en dat roept uiteraard spanningen op. Die gesprekken vind ik overigens de moeilijkste, omdat ik twee petten draag. Als leidinggevende voer ik besluiten uit om afdelingen anders te organiseren, waardoor er banen kunnen verdwijnen. Als vertrouwenspersoon praat ik met mensen wiens baan komt te vervallen. Niettemin zie ik het als een uitdaging mijn nevenfunctie als vertrouwenspersoon zo goed mogelijk te doen. Het werk spreekt me ook aan, het past bij mij. Wat dat betreft voel ik me een echte peoplemanager. Ook thuis nemen mensen me vaak in vertrouwen." Fieke de Jong, loopbaanadviseur bij Vrumona, werd drie jaar geleden vertrouwenspersoon. "Ik vind het leuk werk om te doen, maar heb er ook een beetje een dubbel gevoel over. Voor mij is het werk, maar voor een ander gaat het vaak om een probleem. Ik voer regelmatig gesprekken met medewerkers uit kantoor of productie. Soms hebben mensen aan een enkel gesprek genoeg en ben ik alleen het luisterend oor. Een andere keer speel ik een bemiddelende rol. Vaak is het probleem dan Heineken MpHprlpnHQ Rphppr

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 6