Heel Ploeg C EVM Helpt! Renovatie kantoor Zoeterwoude I Uitleggen en luisteren Reünie Rotterdam-Crooswijk Tekst Arno Verbaas en Wilma Gertenaar Heel Holland Helpt! Oranje moet en zal naar het EK in Portugal - al gaat dat ook deze keer niet vanzelf. Aan de leden van team C van EVM ligt het in elk geval niet. Zij gaven gehoor aan de oproep in het aprilnummer van Vers van 't Vat, namen de camera ter hand en lieten zien hoe EVM Oranje door dik en dun steunt. Vijftien teamleden en andere bofkonten vertrokken 6 september met een vip-kaart op zak naar stadion De Kuip in Rotterdam voor de wedstrijd Nederland-Oostenrijk. Al vóór de wedstrijd waren er hapjes en drankjes in de Old Trafford-zaal. Gezeten tussen de prominenten en niet op het veld rondlopende profvoetballers zagen de EVM-vips Oranje met 3-1 winnen. En nu maar hopen dat het Nederlands Elftal zich alsnog kwalificeert voor het EK. Het kantoor in Zoeterwoude wordt gerenoveerd. Om dat mogelijk te maken, wordt er in het komende jaar 3.000 keer verhuisd. Alle bewoners verhuizen minimaal twee keer. Eén keer naar een tijdelijke plek en vervolgens naar de vaste nieuwe plek. De mensen van Heineken Brouwerijen verhuisden al enige tijd geleden naar hun 'tijdelijke' werkplek in Leidschendam. Zij worden volgend jaar zomer terugverwacht in Zoeterwoude. Allemaal op z'n minst twee keer dus. Zo zie je nog eens wat van je omgeving. Hier in Amerika is de kegcan een groot succes. Veel Amerikanen vallen voor het voordeelblik van 24 ounce (71 cl), dat iets weg heeft van een minifust. Het is te koop in de vele convenience stores waar de klant snel wat spullen pakt en afrekent. De robuuste kegcan staat wat mij betreft symbool voor de momenteel uitstekende samenwerking tussen Heineken USA en de brouwerijen in Zoeterwoude en Den Bosch, waar dit nieuwe product vandaan komt. Tot een jaar of wat geleden bestelden wij vanuit Amerika wat we nodig dachten te hebben. Uit Nederland kwam dan een boot met hopelijk de juiste hoeveelheden bier, in de juiste verpakking, op het juiste moment. Aan beide zijden van de grote plas wisten we nauwelijks van elkaar wat ons bezig hield. We harkten bij voorkeur ons eigen tuintje. Die tijd is gelukkig voorbij. Heineken Nederland Supply en Heineken USA komen vaker bij elkaar langs om te praten. Waar hebben we in Amerika behoefte aan? En wat zijn de mogelijkheden in Zoeterwoude en Den Bosch? Hoe meer je van elkaar weet, des te minder rare vragen er worden gesteld. Dankzij die betere uitwisseling van informatie is het Service Level Agreement mogelijk geworden, waardoor de Amerikaanse markt nu veel efficiënter wordt bediend. De kegcan is daarvan een bewijs. Het verschil tussen succes en falen zit 'm niet in hoe goed we brouwen, want daar is niks mis mee. Verstand van de markt hebben we ook. Bepalender is de manier waarop we dingen aan elkaar uitleggen en hoe goed we naar elkaar luisteren. Liever een persoonlijk gesprek, desnoods telefonisch, dan een e-mailtje, dat al gauw verkeerd wordt begrepen. Net als een column, misschien. Frans van der Minne, managing director Heineken USA Wie kent de inmiddels gesloten vestiging Rotterdam-Crooswijk nog? Waarschijnlijk een groot aantal Heineken-medewerkers! Daarom heeft een aantal oud-Crooswijkers het plan opgevat een reünie te organiseren om op die manier de goeie ouwe tijd weer eens te laten herleven. Dus: heb je gewerkt op de brouwerij in Rotterdam-Crooswijk en lijkt het je leuk om je (oud-)collega's weer eens te ontmoeten, geef dan je naam en adres door aan Onno Donker (Heineken Den Bosch), o.donker@heineken.nl of stuur een bericht naar Max Havelaardreef 18,4906 EV, Oosterhout. Vers van 't Vat, oktober 2003

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 3