Vers van't Vat', maar dan als revue Precies 55 jaar geleden bestond Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. 75 jaar. Toentertijd bestonden alleen de brouwerijen in Amsterdam en Rotterdam en dat maakte het mogelijk alle Heineken-medewerkers een feestdiner aan te bieden. Maar dat was niet alles. Anno 1948 Tekst Arno Verbaas Heineken Nederlands Beheer "Bij deze foto kan ik het volgende vertellen", schrijft de heer P.M. Lakeman uit Alkmaar. "De directie vond het bij deze bijzondere gelegenheid een aardig idee een revue te laten opvoeren door het personeel en eventuele partners. Vrijwilligers werden gevraagd én gevonden. Er moest zelfs een selectie plaats vinden, waarbij ook werd gekeken naar wie al amateurtoneel of cabaret speelde. Mijn vrouw en ik deden ook mee. We repeteerden een heel winterseizoen, de ene week in Rotterdam en de andere in Amsterdam. De tekst van de revue was geschreven door iemand van buiten Heineken, Piet Rottinghuis, en de muziek door een mijnheer Dorreboom, als ik me het goed herinner. De naam van de revue was, hoe kan het anders, 'Vers van 't Vat'. Wij zaten in de Amsterdamse ploeg; na afloop van een repetitie in Rotterdam reden we altijd 's avonds laat terug. Onderweg praatten we dan ergens in een Heineken-zaak wat na, we studeerden nog even op de liedjes en er werd wat gebiljart. De uitvoeringen vonden plaats in de Amsterdamse Apollohal en in de Rivièrahal in Rotterdam. Na afloop van een uitvoering - twee in elke stad - kregen de medewerkers van de directie een feestdiner aangeboden. Op de foto een van de tafels met 'artiesten', medewerkers aan de revue dus. De meesten ken ik nog wel, maar wie kent deze mensen nog allemaal?" Reacties kunnen uiteraard weer naar het redactieadres, dat u vindt in het colofon op pagina 2.

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 22