Bockbierdag Zutphen Kas dicht: geldzaken voortaan schriftelijk Spaargeld Declaraties Voorschotten Tekst Berend Schilder De Zutphense Bockbierdag op zondag 12 oktober was nog indruk wekkender dan de jaren ervoor. Vrijwel alle Nederlandse bier brouwers en enkele buitenlandse brouwers deden weer mee met spanwagens en antieke vrachtauto's. Heineken zette dit keer evenals Brand een vierspan in. Vorig jaar stuurde Heineken een tweespan. Amstel verscheen met de bekende A-Ford. De Bockbierdag is een initiatief van de Zutphense horeca om de komst van het bockbier te vieren. De laatste jaren trekt het evenement steeds meer bezoekers uit het hele land. De brouwerijen doen mee aan de optocht door de stad en presenteren hun bockbier in kramen op de Houtmarkt. "Voor het eerst was de Bockbierdag op een zondag", zegt Hans Kramer, commercieel assistent van Heineken Brouwerijen Deventer. "De zaterdag viel af omdat op die dag de winkels open zijn en er markt is waardoor er onvoldoende ruimte open blijft voor de feestelijke optocht van zo'n twee kilometer lengte." De bezoekers betaalden één euro statiegeld per glas bockbier. Dat bedrag was terug te verdienen door het juiste glas bij de juiste brouwer terug te brengen. Velen keerden echter huiswaarts met een mooie collectie bockbierglazen. Heineken Nederlands Beheer Alle Heineken Kassen gaan vanaf 1 november dicht. Geld opnemen of storten gaat voortaan schriftelijk. Sommige Kassen hadden al plannen om te sluiten, andere nog niet. Om aan die onduidelijkheid een einde te maken heeft de directie van Heineken Nederlands Beheer nu één lijn getrokken. Dit op verzoek van de Centrale Ondernemingsraad. Het schriftelijk opnemen en storten van geld gaat in de toekomst als volgt: Geld opnemen van een Heineken spaarrekening kan met het bekende Kas-formulier dat verkrijgbaar is bij de Centrale Salaris Administratie (CSA) of de plaatselijke P&O-afdeling. Op het formulier moet echter komen te staan dat de uitbetaling per bank of giro gaat. Spaarders sturen vervolgens het formulier terug naar de CSA, kamer 2.1170, Z/Wou. Storten van spaargeld gebeurt door het bedrag over te maken op bankrekening 52.22.80.048, ten name van Heineken Nederlands Beheer B.V., Zoeterwoude. Als omschrijving: 't.g.v. spaarrekeningnummer' personeelsnummer). Het declareren van onkosten gaat via het maanddeclaratieformulier. Dit formulier kan de medewerker opsturen naar zijn plaatselijke financiële of personeels administratie. De uitbetaling volgt tegelijk met het salaris. Incidentele (reis)voorschotten zijn niet meer contant op te nemen aan de Kas. Alle medewerkers moeten het bedrag zelf voorschieten en daarna declareren of een factuur laten opmaken door de leverancier. Deze stuurt de rekening op naar Heineken. Meer informatie is te verkrijgen bij iedere Kas. Alle medewerkers zijn inmiddels geïnformeerd. De anders-actieven met een spaarrekening zijn per brief op de hoogte gebracht.

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 18