Ut Dobbertje Zijldijk 32, Leiderdorp Arno Verbaas Aan de oever van de Zijl, net buiten Leiderdorp, vind je een klein café. De meeste automobilisten jakkeren er met hoge snelheid voorbij, maar voor fietsers die genieten van een tocht langs het water is de zaak een rustpunt. Op een mooie dag als deze is het op het terras prima uit te houden, zeker met een kopje van de uitstekende koffie die ze hier schenken. Van binnen doet Ut Dobbertje - dat zijn naam dankt aan het visgerei dat de talrijke vissers hier gebruiken - nog het meest denken aan een knusse oude huiskamer, die in de 66 jaar dat de zaak bestaat, nauwelijks is veranderd. Je komt hier niet om hip te zijn of om op te vallen. Nee, je komt hier nog gewoon omdat het gezellig is of omdat je toe bent aan een praatje. De liefhebber van het levenslied is zeker aan het juiste adres. Sterker nog: de plaatselijke zeer bekende Sjaak Verkade trad hier al eens op, geflankeerd door de vaste bezoekers. "Daarom kom ik hier nou zo graag", zegt Wendy Hoppenbrouwer. "Of je nu jong of oud bent, rijk of arm, groot of klein: hier kun je gewoon jezelf zijn." Ze werkt al een paar jaar bij de afdeling Catering in het kantoor in Zoeterwoude, maar heeft ook een tijdje achter de knusse bar in Ut Dobbertje gestaan. Naast de grote eikenhouten tafel in het midden staat een authentiek potkacheltje. Dat zal vandaag zijn diensten niet hoeven te bewijzen. De porseleinen Heineken-tap wél, zeker als de eerste stamgasten arriveren. Zij willen gewoon een goed glas bier. Ut Dobbertje, een café zonder fratsen. Maar toch geen doorsnee. Want welke kroeg kan zich beroemen op een eigen kippenren en een oude Engelse telefooncel vol duiven? Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 26