10.15 12.30 13.00 14.00 16.45 01.45 moeten samenwerken. Hermsen: "Wanneer kunnen we bij jullie de stekkers er even uittrekken?" Heineken Corporate (Security Office) meldt dat het probleem wereldwijd is. De spanning neemt toe. "Jullie moeten het programma nü implementeren!", klinkt het uit Amsterdam. Roland Hermsen, geprikkeld: "We zijn al bezig, maar dat vereist overleg. Zeker bij de verpakkingslijnen." Het crisisberaad beslist nu formeel dat alle afdelingen doen wat IT nodig acht. Acht man gaan verder met het installeren van het Microsoft-programma. Niemand ligt dwars. Stekkers gaan eruit zonder mokken. Ondertussen bewaakt iemand constant de site van Symantec, in de hoop dat het definitieve medicijn beschikbaar komt. De verbinding met de huisbankier ligt plat. De uitbetaling van de salarissen komt in gevaar. Ook dat nog. Chandré Ramlal (senior cashmanager) buigt zich snel over dit probleem. De bank biedt aan een medewerker te sturen met een niet- besmette laptop onder zijn arm om daarmee de vele miljoenen op te vissen. Het aanbod blijft voorlopig staan. De Servicedesk wordt platgebeld. Alle gebruikers krijgen per e-mail instructies. "Zet uw computer niet uit." Prompt gaan er overal computers uit. Werner Vos: "Hoe is het mogelijk!" De waarschuwing moet prominenter in beeld. 21 Roland Hermsen: "Het is ontzettend lastig om iedereen in begrijpelijk Nederlands uit te leggen wat ze moeten doen. Niet te veel informatie, maar ook niet te weinig. Dat is een punt voor het overleg met Communicatie." De eerste Microsoft-pakketjes werpen hun vruchten af. Het aantal besmettingen neemt af. Doorgaan met het programma, dus. Bingo! Doctor Norton zet het medicijn op internet. Nu gaat het pas echt hard. Zojuist beschermde pc's krijgen een viruskiller waardoor zij niet andere machines kunnen besmetten. Roland Hermsen rijdt naar de bank om geld te pinnen voor pizza's voor de mensen die overwerken. Zijn pinpas doet het nog. De laatste pc krijgt zijn medicijn. Roland Hermsen zit dan al thuis. "Ongelooflijk wat er is gepresteerd. Het installeren van nieuwe Microsoft-programma's doen we anders in maanden, met oeverloos overleg. Zo kan het ook. Dat is prettig om te merken." Ook Werner Vos en Raymond van Dullemen kijken met een voldaan gevoel terug. Werner: "De oplossing kwam uit Amerika, maar ik werk liever hier dan als een of andere nerd bij Symantec. Het was echt kicken, hoor. En er is niet één flesje bier minder gedraaid." Vers van 't Vat, september 2003

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 21