Geen zee te hoog Nog even over de Heineken deinst niet gauw terug voor moeilijk bereikbare klanten. Ook niet in de jaren vijftig. Schipper Visscher van motorspits Trio 1 krijgt hier op het riviertje de Vecht bij Loozen (gemeente Hardenberg) een houten kratje toegestopt. Olieboer Noud van Beek deed namelijk ook in hoogst noodzakelijke kruidenierswaren. Let op de lege flesjes op het machinekamerluik. De huidige flesjes zouden zo'n hellinghoek vast niet aankunnen. Het Heineken bier drong overal door. Niet alleen naar die ene schipper. Ook de legerplaats Seedorf in Duitsland had speciale afspraken met Heineken om 'onze jongens' te bevoorraden. Weet u misschien nog meer voorbeelden van het vernuft waarmee Heineken moeilijk bereikbare plaatsen toch wist te bereiken? Laat het de redactie weten. De reacties op de foto in het juni- en het juli/augustusnummer van Vers van 't Vat blijven binnenstromen. De kistenmakerij doet, ruim vijftig jaar na dato, nog steeds veel stof opwaaien. heer Kromhout-van der Meer uit Almere. De andere mevrouw op de foto zou volgens Martine een vriendin van haar oma kunnen zijn, maar haar naam is onbekend. Heineken Nederlands Beheer Anno Diverse lezers herkennen, om te beginnen, familieleden. Jo Budde, werkzaam bij de Beveiliging op de Brouwerij in Den Bosch, was "prettig verbaasd dat de man links vooraan (de man met de hamer, Jan), mijn groot vader is. Hij heeft zo'n 25 tot 30 jaar bij Heineken in Amsterdam gewerkt." Zelf werkt de heer Budde al bijna 28 jaar bij Heineken en ook zijn vader en zoon zijn er korte tijd werkzaam geweest: wel vier generaties dus! Martine Stroecker, horecavertegenwoordiger bij de unit Drenthe in Hoogeveen, zag tot haar stomme verbazing haar oma (die inmiddels 94 jaar is) op de foto. Mevrouw Stroecker was al herkend door de Het is nog niet helemaal duidelijk waar de foto precies is gemaakt. Drie inzenders waren overtuigd van Amsterdam, terwijl Rotterdam in een andere brief als plaats wordt genoemd. Gerard van Kuik uit Schalkwijk denkt er weer anders over. Hij kwam Vers van 't Vat tegen toen hij in de vakantie met zijn zoon, die bij Vrumona werkt, limonade afleverde in Deventer. "Deze foto is gemaakt bij kistenfabriek Van Wijngaarden op de Lange Uitweg in Schalkwijk, bij Utrecht", schrijft hij. "Ik heb in het dorp navraag gedaan naar deze foto, maar niemand wist er verder iets van. Het gebouw staat er nog wel, maar er zijn geen activiteiten meer." Wie geeft het definitieve antwoord?

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 18