Dagboek van een nieuweling Jan van Overbruggen is per 1 juli 2003 benoemd tot manager Heineken Nederland Business Services (HNBS). Als 'nieuweling' binnen Heineken moet hij de organisatie en de mensen met wie hij samenwerkt, nog leren kennen. Voor Vers van 't Vat hield Jan gedurende een week een dagboek bij. Donderdag 17 juli Vrijdag 18 juli De schilders nemen bij mij thuis de buitenboel onder handen. Eerder opgestaan om met hen te overleggen wat ze vandaag gaan doen. Daarna op naar Zoeterwoude voor mijn afspraken. Ik ben nog steeds druk bezig met kennismakingsgesprekken. Vandaag staat eerst een van de grote klanten van HNBS, Marc Gross, op het programma. Ik heb Mare ook al gesproken voorafgaand aan mijn benoeming. Een hernieuwde kennismaking dus. Een aantal goede afspraken gemaakt over hoe wij gaan samenwerken in de diverse Shared Services-projecten en in de klant-leverancier-relatie. Door Mare uitgenodigd voor zijn MT-vergadering. Een prima manier voor mij om rechtstreeks te communiceren met de klanten. Aan het begin van de middag komt Kim Heinz langs om mij, op mijn verzoek, op de hoogte te brengen van de uitkomsten van het recent binnen HNBS gehouden Medewerkers Motivatie Onderzoek. De kritiekpunten die hieruit naar voren komen, zijn een belangrijk uitgangspunt voor mij persoonlijk, en voor het nieuwe MT van HNBS. Aan het eind van de middag met Joris Verweij, onze nieuwe controller, naar Leidschendam om kennis te maken met Ronald den Elzen. Een plezierig gesprek met opnieuw veel nuttige informatie. Afspraak gemaakt dat ik de vergadering van de stuurgroep van het Horeca-administratieproject zal bijwonen om te praten over de samenhang tussen dit project en het Shared Services-project Financial Services. Donderdagavond is koopavond in Gouda. Ik moet voor de door de schilders gedemonteerde hordeuren nieuwe scharnieren hebben. Dianne (al 34 jaar mijn echtgenote) en ik gaan samen even 'de stad' in. Zo noemen wij dat, omdat we zelf al ruim vijftien jaar 'op Haastrecht' wonen. Na onze boodschappen moeten we nog eten. Ons favoriete eetcafé Vidocq heeft gelukkig plaats. De laatste dag van mijn tweede week bij Heineken. Het is rustig op de weg. De vakanties zijn in volle gang. Op kantoor eerst gesproken over de prestatiekenmerken voor de nieuwe HNBS-organisatie: waarop worden we afgerekend en hoe zetten we HNBS goed op de kaart. Aansluitend het definitieve vlekkenplan voor de huisvesting in kantoor Zoeterwoude bekeken. Samen met Mare Koster het voorstel voor HNBS geaccordeerd. Het wachten is op goedkeuring van Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 6