Lebkov Sons Bargelaan 8Leiden Tekst Arno Verbaas 'Mr. Lebkov says: nice to see you'. Welkom bij Lebkov Sons, vlak achter het Centraal Station in Leiden. Vernoemd naar een Russische immigrant, die naar het schijnt in de jaren dertig in Amerika een broodjeszaak begon. Specialiteit: verse sandwiches, de nieuwste trend in gemakkelijk en gezond eten. Kwaliteit, daar draait het om. Eigenaar Grardie Akkerhuis heeft het goed bekeken. Geen vacuüm verpakte kleffe boterhammen, nee: het echte werk. Vers, in eigen oven afgebakken brood, royaal beleg in alle soorten en maten en voor erbij verse koffie, een koel sapje of een smakelijke 'soup'. Hij wist wat hij wilde toen hij een halfjaar geleden bij Heineken vertrok. Inderdaad, ex-Heineken-medewerker (logisitiek manager bij Heineken Brouwerijen Rijnland), best tevreden, had net de David-tapbierinstallatie (waarvan er nu eentje in zijn eigen zaak staat) in de markt gezet, maar wilde wat anders. "Ik liep al jaren rond met het plan voor mezelf te beginnen. Lebkov bestond al en de strategie was goed, maar de uitvoering van het concept klopte in mijn ogen niet. Toen ik de kans kreeg de zaak over te nemen, heb ik dat gedaan." En als het aan Grardie ligt, blijft het niet bij Leiden. Stap binnen en je waant je in een kruiswoordraadsel. Zwart, wit, strakke lijnen maar vooral: open. "Lekker modern", vindt Mirjam van der Henst, junior brandmanager Heineken bij Heineken Brouwerijen Den Haag. "Je ziet precies wat er in de keuken gebeurt. Je sandwich wordt voor je neus klaargemaakt." Ze is als een blok gevallen voor Grardies sandwich tonijnsalade. "Daar mag-ie me 's nachts voor wakker maken." Voor wie de sandwiches meteen wil meenemen - en veel mensen onderweg van of naar het station doen dat - worden ze verpakt in vetvrij papier. De vitrine bij de ingang ligt dan ook vol met witte driehoeken. "Dat is voor sommige klanten wel even wennen", zegt Grardie. "Ze zien niet wat erop zit. Maar hebben ze eenmaal een sandwich van ons geproefd, dan zijn ze verkocht." Naast Mirjams tonijnsalade is de BLT een aanrader. Benieuwd? Ga 'm zelf maar proeven. Lebkov Sons is maandag tot en met vrijdag van 06.00 tot 19.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur geopend. Kijk ook op www.lebkov.com Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 26