Uit het niets ondernemersgeest. Hij wijst het voorstel niet meteen van de hand. We nemen afscheid. "Nederland is prachtig", zegt Do lachend. We lachen beleefd terug. Maar dan blijkt dat winkelier Do niet alleen hoffelijk wil zijn. Hij weet veel van de Nederlanders en 'hun' brouwerij. Hij noemt tot onze stomme verbazing de namen van Frank Koot en Ron Bohlmeier, mannen van het eerste uur. De Hatay Brewery heeft nog geen hectoliter geproduceerd, maar is nu al van grote invloed op het leven van de dorpsbewoners. Niet gek voor een brouwerij die uit het niets is ontstaan. Beginjaren negentig streek Heineken business developer Wiek Timmermans in de buurt neer. Vanuit zijn hotelkamer verkocht hij wat bier. Uit die eerste biertjes is uiteindelijk een complete brouwerij ontstaan, eigendom van Asia Pacific Breweries (Heineken neemt hierin deel samen met de firma Fraser Neave uit Singapore en een aantal particuliere aandeel houders). Honderden mensen hebben aan de opbouw gewerkt. Nog eens 69 voornamelijk Vietnamese mensen zijn erbij gekomen voor het brouwen, onderhoud en verpakken. Zij brouwen sinds 15 augustus Heineken, Tiger en Anchor Draft. land: Vietnam Hoofdstad: Hanoi Munteenheid: Dong Populatie: 80 miljoen inwoners Oppervlakte: 329.000 km2 Brouwerijgroep: De brouwerij Hatay Brewery Ltd. is voor 100 procent eigendom van Asia Pacific Breweries (APB). Heineken is voor 42,5 procent eigenaar van APB. Merken: Heineken, Tiger en Anchor Draft Marktaandeel: Hatay Breweries Ltd. heeft een marktaandeel van 85% in het premium segment Concurrentie: Hanoi Beer, Carlsberg, San Miguel Aantal medewerkers per 15 augustus: 69 Productiecapaciteit: 300.000 hectoliter Vers van 't Vat, juli/augustus 2003

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 15