Vrumona nummer 1 op grootste scholengemeenschap van Europa Topvrouw Sybilla verlaat Heineken Dekker Kort nieuws Alle zevenhonderd Amerikaanse distributeurs van Heineken bier zijn aangesloten op StarLink, het on line bestel en betaalverkeer van Heineken in de VS. In Nederland is het systeem geïntrodu ceerd tijdens STAR Chain, met het softwareprogramma SAP. Elektronisch verkeer tussen producent en afnemers in de VS was er al, maar met de nieuwe on line-verbinding via internet krijgen distributeurs voor het eerst direct toegang tot de database van Heineken. Daarin staan onder meer rapportages over hun verkoop en voorraden. Zij kunnen bovendien meekijken hoe het staat met hun bestellingen. Ook de bestelling van reclameartikelen zoals glazen en displays gaat nu via StarLink. Volgens projectcoördinator Hans van Zon in White Plains is vanaf het begin rekening gehouden met een kritische houding van de distributeurs. "De gemiddelde Amerikaan stapt niet snel over op iets nieuws als het oude in zijn ogen ook goed werkt. Daarom hebben we eerst de mening van de distributeurs gepeild en hen betrokken bij de verfijning van StarLink. Dat heeft gewerkt." Ankie Verlaan en Frank Andriessen tekenen voor vijfjaar Zo'n 48.000 scholieren van het Regionaal Opleidings Centrum (ROC) in Amsterdam drinken alleen frisdrank van Vrumona. Nationaal salesmanager Frank Andriessen en bestuursvoorzitter Ankie Verlaan van het ROC hebben op 16 mei een contract getekend voor vijf jaar. Het ROC is de grootste scholengemeen schap van Europa, goed voor zo'n 4.000 hectoliter frisdrank per jaar. Andriessen: "We werden op een mooie vrijdagochtend gebeld door marketing bureau Orangfizz, dat een funsite ontwikkelt voor leerlingen van het ROC Amsterdam. Om de kosten te dekken, was Orangefizz op zoek naar commerciële partners. Het klikte meteen tussen ons." Vrumona sponsort nu de site en mag daarom vijf jaar frisdrank leveren. Sybilla Dekker heeft haar functie als voorzitter van de Raad van Commissarissen van Heineken Nederlands Beheer op 26 mei neergelegd. Reden is haar benoeming tot minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM). Sybilla Dekker was vanaf 18 juni 1990 commissaris en sinds 17 juni 1998 voorzitter van de Raad van Commissarissen. Ze heeft eerder ook als directeur afscheid genomen van werkgeversvereniging AWVN, maar dat was ze al van plan voordat ze als minister werd gevraagd. De directie van Heineken Nederlands Beheer ziet haar vertrek met lede ogen aan. Vooral haar inbreng op het gebied van personele aspecten was positief, zo laat de directie weten, ook namens de Raad van Commissarissen. Sybilla Dekkers oude wens is echter niet in vervulling gegaan. In juni 1999 zei ze in Vers van 't Vat: "Ik ben nu nog in afwachting van een Heineken-commercial waarin een vrouw de hoofdrol speelt." Wie haar opvolgt, is nog onbekend. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 8