Hoezo 'niet-actief Heineken Oldtimer Toer Tocht V Stukje terug In de kop van Noord-Holland reden 10 mei opvallend veel oldtimers rond. Geen wonder: bij Heineken Brouwerijen Noord-Holland in Alkmaar vertrok de ene na de andere bejaarde bolide voor de vijfde editie van de jaarlijkse Heineken Oldtimer Toer Tocht. In het vorige nummer van Vers van 't Vat zag u enkele foto's van de niet-actievendagen van Vrumona, Amsterdam, Zoeterwoude en Den Bosch. Donderdag 22 mei gingen ook de niet-actieven uit Noord-Nederland een dagje op stap. Nadat alle tweehonderd aanwezigen waren opgehaald in Heereveen, Zwolle en Leeuwarden, vertrokken de bussen richting Kampen. Daar stapte iedereen over op een boot, die het gezelschap naar de Batavia-werf in Lelystad bracht. De dag werd beëindigd met een diner dansant op de boot terug naar Kampen. Activiteit genoeg dus! De minstens vijfentwintig jaar oude auto's en hun trotse bestuurders en bijrijders kregen een route voor geschoteld die na Alkmaar onder meer door Bergen, Egmond en Schoorl voerde. Via Medemblik en Hoorn kwamen de teams uiteindelijk weer in Alkmaar uit. Onderweg konden de deelnemers niet alleen genieten van de mooie omgeving, er moest ook worden gewerkt aan het op lossen van vragen die soms 'best pittig' waren. Het uiteindelijke doel van de tocht was het beantwoorden van alle vragen en tegelijk zo min mogelijk kilometers afleggen. Naar verluidt heeft een deel van de teams zelfs hele stukken achteruit gereden om de teller niet te hoog te laten uitkomen. Ook de uiteindelijke winnaars, Wendy en John Hopman, 'bezondigden' zich in hun zalmroze Chevrolet Apache Fleetside uit 1958 aan deze misleidende praktijken, die overigens oogluikend werden toegestaan. De familie Hopman won zowel de prijs voor de meeste juist beantwoorde vragen als die voor de minste afgelegde kilometers. Oldtimerliefhebbers kunnen trouwens vast hun agenda trekken: HOTT VI vindt 8 mei 2004 plaats. Vers van 't Vat, juni 2003

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 23