Oproep Heineken-fan Koos Wentink is 'niet helemaal in orde' Anno 'Heineken's. Het meest getapt'. Dat kunnen we nog net lezen, maar verder komen we niet met deze foto. We hebben geen idee wanneer deze is genomen, laat staan waar. En daarom vragen we het u. Wie kan ons vertellen wat hier precies gebeurt? Misschien herkent u zichzelf of (oud-)collega's op deze plaat. Laat het ons weten! Aan bovenstaande vragen koppelen we meteen nog een verzoek. Hebt u zelf nog mooie (oude) foto's die te maken hebben met het roemruchte Heineken-verleden? Kent u aan de hand daarvan verhalen of anekdotes die op deze pagina in Vers van 't Vat niet zouden misstaan? Dan horen wij graag van u. Hoe u ons kunt bereiken, ziet u op pagina 2. Hij geeft het zelf toe. Heineken-fan en verzamelaar Koos Wentink is niet helemaal normaal. Een van zijn slaap kamers is veranderd in een museumpje met honderden stukken merchandise en memorabilia uit binnen- en buitenland. In de woonkamer spelen één keer per jaar veertig Heineken-fans (vrienden van Koos en zijn zoon Frank) om de Heineken Bokaal tijdens de Heineken Open (ping pong). "Ach, het is maar gekkigheid", geeft Koos uit Heerhugowaard grif toe. Hij houdt van een geintje. Zo deed Koos mee aan Big Brother, waarbij hij als tweede eindigde. Een autobiografie heeft hij ook al geschreven, met daarin zijn obsessie voor Heineken die een jaar of vier geleden ontstond. In Frankrijk zag hij een long neck. Koos: "Ik dacht: 'Goh, die familie Heineken heeft het toch ver geschopt'. Ik heb twee long necks gekocht en thuis kwam ik op het idee om meer spullen te gaan verzamelen." Om in korte tijd zoveel mogelijk bij elkaar te krijgen, kwamen Koos en zoon Frank op het idee om vrienden en kennissen een Heineken-ster te geven voor ieder aangeleverd item. Wie tien sterren heeft, wordt Heineken VIP en komt op de foto aan de muur te hangen van het museumpje ('Wall of Fame'). Koos en vriendin Els struinen zelf ook heel wat af. Hij heeft volle pijpjes uit de jaren zestig, flesjes met bolle buikjes, gedenkkistjes vanwege het 100-jarig bestaan van Heineken, emaille gevelborden, dienbladen en schilderijen van brouwerijen. Een zeldzaam 'ruiterglas' vond hij bij vriend Jan. Die wilde het kleinood eerst niet afgeven omdat het een huwelijkscadeau was van dertig jaar geleden. "Ik zei: 'Jan, als je weet wat ik allemaal heb, wil jij dat glas helemaal niet meer hebben. Dan geef je het aan mij'. En dat deed hij. Ja, ik ben niet helemaal in orde, hoor." Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 22