Michelinste Tot Ridder geslagen Tekeningen Sociaal Jaarverslag "Wij zijn geen oma in minirok" Heineken in de pocket Communicatie, een zaak van ons allen! Tekst Wilma Gertenaar en Arno Verbaas Na de jaarlijkse lintjesregen hebben we er weer twee gelauwerden bij. U kunt ze in het wild ontmoeten bij Brand in Wijlre, waar beide collega's werkzaam zijn bij de Interne Dienst. Marcel Mullenberg en Wiel Muijrers werden verrast door respectievelijk de burgemeesters van Gulpen-Wittem en Landgraaf. Marcel heeft zich onmisbaar gemaakt bij de Harmonie Inter Nos en de plaatselijke voetbalclub. Wiel is bestuurslid en medeoprichter van de toneelvereniging 'Kiekes Wead' en bekleedde diverse andere bestuursfuncties. Wiel vertelde ons zeer verguld te zijn met de benoeming tot Ridder in de zesde graad en lid in de orde van Oranje Nassau. Terecht, het overkomt je tenslotte niet iedere dag dat het de Koningin behaagt haar waardering over jouw activiteiten uit te spreken. Vorige maand schreven wij over de culinaire inspanningen in Den Bosch. Onze eigen meesterkok Joop Ombelet, die de scepter zwaait in het directie restaurant, reageerde daarop. Wij schreven over de kantine in Den Bosch en dat is helemaal fout. Mijnheer Ombelet wees ons erop dat het hier gaat om restaurants. Kantoor- of bedrijfsrestaurants. "Wij streven naar steeds beter en als jullie er dan over schrijven alsof het over een voetbalkantine gaat, dragen we niet bij aan de goede zaak. Zeker niet aan een Michelinster, die wordt namelijk uitgereikt aan restaurants en niet aan kantines." Bij deze onze excuses. Sommige lezers van het Sociaal Jaarverslag 2002 vroegen zich af wie de mooie tekeningen heeft gemaakt bij het artikel 'U maakt Heineken'. Henk Visser tekende hier letterlijk voor. Erik Korthals Altes, directeur Heineken Brouwerijen, in een interview in Adformatie, 17 april 2003. Dit citaat stond als kop boven het betreffende artikel. Gevraagd naar zijn bedoeling met deze uitspraak, vertelt Erik dat hij wilde aangeven dat Heineken geen oude bes met een jong imago is. "Een oma in minirok, dat kan eigenlijk niet", zegt hij. "Volgens mij probeer je dan krampachtig te zijn wat je niet bent. Heineken bestaat weliswaar al meer dan honderd jaar, maar we zijn steeds met onze tijd meegegaan. We zijn een eigentijds bedrijf met een eigentijds merk. Die minirok past ons ook nog steeds." Bij deze Vers van 't Vat vindt een groot deel van de lezers een herziene versie van Heineken in de pocket, met daarin de belangrijkste cijfers over Heineken. Het boekje zat ook in het onlangs verschenen Sociaal Jaarverslag, maar helaas bevatte het toen enkele onjuiste gegevens. Vandaar dat u nogmaals Heineken in de pocket ontvangt, nu met de juiste cijfers. In de brief van 23 april aan alle medewerkers gaven wij als Centrale Ondernemingsraad (COR) aan welke zaken besproken werden met de directie van Heineken Nederlands Beheer (HNB) en een delegatie van de Raad van Commissarissen van HNB. De COR heeft aangegeven welke gevoelens er in de afdelingen en op de werkvloer leven over zaken als reorganiseren, bezuinigingen, communicatie en cultuurverandering. De raad wijst op onrust en onvrede en de blijkbaar afnemende trots op Heineken. Dat doen wij niet alleen om de gevoelens van de medewerkers te vertolken, waarvoor een OR maar ook een COR is ingesteld, maar ook en vooral om daarvoor extra aandacht te vragen. Leidinggevenden moeten daar via goede communicatie op inspelen. En wij allemaal, dit betekent alle medewerkers binnen Heineken, moeten gezamenlijk naar oplossingen zoeken. Dat is ons aller belang. 'Aan communicatie doe je nooit genoeg', hield de heer Ruys in november alle OR-leden in Nederland voor. Dat hebben wij ons ter harte genomen. Wij realiseren ons terdege dat wij hier ook een eigen verantwoordelijk heid hebben. Onze brief brengt dat tot uitdrukking. Communicatie tenslotte kan en mag nooit eenzijdig zijn. Dat vraagt van ons allemaal een extra inspanning. Eerlijk zeggen wat wij doen en doen wat wij zeggen. Anton Verstraeten, voorzitter Centrale Ondernemingsraad HNB Vers van 't Vat, mei 2003

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 3