Strandpaviljoen Republiek Zeeweg 1Bloemendaal aan Zee Tekst Berend Schilder Wie het paradijs zoekt, moet vandaag nog naar Bloemendaal aan Zee. Hier is iets wonderbaarlijks geschapen. Wuivende palmen, een brandschoon strand met royaal opgezette paviljoens waar de bezoeker door een plotselinge loomheid wordt overvallen. Paviljoen Republiek is misschien wel de mooiste. Heerlijk loungen in Balinese stijl, met zachte chill-muziek en af en toe een DJ die de ruisende branding net niet overstemt. Dit is nog eens wat anders. De Republiek is de vaste 'hangout' van Ilona van Wegen (22), werkzaam bij Trade Marketing in Den Haag als category development manager. Ze verwoordt haar taak met lichte zelfspot. "Ik 'creëer relevantie op de plek van aankoop'. Ja, mijn baas formuleert het zo en het klopt ook wel. Zeg maar dat ik meehelp om de verkoop van bier te stimuleren. Het ZoeZaa-horecaspel komt bijvoor beeld bij ons vandaan." Bedrijfsleidster Birgit Snaaijer schuift er even bij. Ze moet flink aanpoten, ondanks de lome uitstraling van Heineken Nederlands Beheer MMRRHP haar paviljoen. "We beginnen ieder jaar weer opnieuw. Het duurt anderhalve maand om dit paviljoen op te bouwen in het voorseizoen. Daarna moet iedereen zich weer inwerken." In en rond de Republiek is het trouwens niet altijd chillen geblazen. Elke zondag organiseert het paviljoen een Sundance met wisselende menu's, dancemuziek en verse DJ's. En in juni, juli en augustus houdt de gezamen lijke horeca op het strand het BeachPop-festival met weer veel dancemuziek. Het record aantal bezoekers tot nu toe is 80.000. Ilona voelt zich thuis in de Republiek omdat ze middenin de doelgroep leeft. "Hier komen de jonge volwassenen, ambitieus en trendy. Ik pik hier voor Heineken heel snel signalen op uit de markt." Een mooi voorbeeld is Paco, het aluminium bierflesje van Heineken. Ilona zat zelf in de projectgroep. "Het flesje is vorig jaar getest in Bloemendaal aan Zee. Het was een onwijs succes, dus Paco wordt deze zomer weggezet in de honderd vijftig hipste zaken van Nederland."

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 26