Rijdende abri van Amstel Positief advies COR over Grofstructuur 'Taking Heineken to the Next Level' Deze maand ontving de redactie weer een aantal originele foto's, ingezonden door (oud-)collega's of consumenten, gemaakt in verschillende landen. Deze foto is door Eric Weiten, technological controller Thai Asia Pacific Brewery, gemaakt tijdens een Europees Straatfestival op Silom Road in Bangkok. Twee acro baten uit Groningen zijn speciaal overgevlogen om op te treden voor de Hollandse 'hoek'. Een Heineken biertje, gebrouwen in Thailand, is dan wel erg lekker. Amstel heeft het uiterlijk van al haar vervoermiddelen vernieuwd. De eerste vrachtwagens rijden al met een totaal nieuw decor door het land om het bier bij de klant te bezorgen. Uiteindelijk ondergaan alle vrachtwagens de verandering. Diverse afdelingen, waaronder MMU, DCS en Marketing, hebben samengewerkt bij de realisatie van dit project. Met het design is gekozen voor een nieuwe uitstraling van communicatie op vervoermiddelen. Het gaat erom continu zichtbaar te zijn - een soort rijdende abri dus. De vitrinekast op de foto is door Guus Goosink, chauffeur Heineken Brouwerijen Deventer, gemaakt van een 50-liter Heineken-fust. Hij heeft het open gezaagd en om gebouwd tot vitrinekast, waarin nu Amstel-, Brand- en Heineken- vrachtwagens staan. Vers van 't Vat, maart 2003 9 De Centrale Ondernemingsraad heeft medio februari positief advies uitgebracht over de voorgenomen Grofstructuur Taking Heineken to the Next Level'. Enkele dagen later werd het officiële startsein gegeven voor de tweede fase van het veranderprogramma: het uitwerken van de Fijnstructuur. Met het positieve advies van de COR is een belangrijke stap gezet in het veranderprogramma, dat bedoeld is om Heineken's toppositie in de wereldbiermarkt vast te houden. In de aanloop naar het advies werden in januari al de voorgenomen benoemingen op directieniveau bekendgemaakt. Deze directeuren hebben inmiddels de opdracht gekregen om op basis van de uitgangspunten van de Grofstructuur de komende twaalf weken samen met hun managementteams de Fijnstructuur vorm te geven, oftewel de afdelingen in te richten. Net als bij de Grofstructuur zal ook de Fijnstructuur aan de COR worden voorgelegd voor advies. Naar verwachting kan de COR medio mei de Adviesaanvraag Fijnstructuur tegemoet zien. 14 oktober 2002: startsein 'Taking Heineken to the Next Level' 16 december 2002: 17 februari 2003: COR ontvangt Adviesaanvraag Grofstructuur COR brengt positief advies uit 18 februari 2003: startsein ontwikkeling Fijnstructuur Medio mei 2003Eind juni 2003 COR ontvangt naar verwachting Adviesaanvraag brengt de COR Fijnstructuur advies uit over Fijnstructuur wcmitn

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 9