10 vragen aan... Trade Marketing Wat doe jij eigenlijk? Reportage Advies Heineken Marc Koster voorzitter directie HNB Het positieve advies van de COR op de Grofstructuur van 'Taking Heineken to the Next Level* is een belangrijke mijlpaal in dit traject. De COR gaf haar advies mede op basis van een preadvies door de ondernemingsraden van Concern, Export en HTS. Een solide manier van werken waarin een brede blik en inbreng worden gegarandeerd. Het advies ging vergezeld van een aantal vragen die wij inmiddels naar tevredenheid konden beantwoorden. Inhoud Nederlands Beheer I Een van de opmerkingen van de COR was dat het plan erg abstract blijft. Zij zocht naast de strategische doelstellingen naar meer praktische en meetbare doel stellingen zoals je die vindt in een businessplan. Voor ons, de directie, ligt de volgorde echter omgekeerd. Je kunt pas meetbare doelstellingen afspreken als je hebt gezorgd voor een organisatie die in de best mogelijke positie verkeert om doelstellingen te halen en - niet onbelangrijk - te meten en te controleren. Dat raakt de essentie van de zaak. We willen af van de vrijblijvendheid in de manier waarop we tot nu toe hebben gewerkt. We willen kunnen zeggen: afspraak is afspraak. En niet alleen als het gaat om de grote doelen die we ons stellen, maar ook in de afspraken op kleinere schaal, tot en met de per soonlijke functioneringsdoelen die ieder van ons zich stelt. Dan is een KPI niet langer een kreet waar we allemaal wel van hebben gehoord, maar een gereed schap dat we daadwerkelijk gebruiken om ons allemaal inzicht te verschaffen in de kwaliteit van werken. De kwaliteit van samenwerken in het traject tot nu toe tussen medezeggen schap, projectteam en directie vind ik zeer bemoedigend. De inbreng van de verschillende partijen levert een afgewogen en goed resultaat waarop we kunnen voortbouwen als we verder werken aan de Fijnstructuur. Ik wens iedereen die zich in de komende tijd inzet voor de totstandkoming van die volgende mijlpaal veel succes, inzicht en vooral enthousiasme. i

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 2