Heineken boekt opnieuw meer winst Heineken-commwrcmi Heineken heeft het afgelopen jaar goede zaken gedaan. De nettowinst steeg in 2002 met 11,2 procent tot 795 miljoen euro. Ook de netto- omzet en het bedrijfsresultaat namen toe, respectievelijk tot bijna 10,3 miljard euro (+10,3%) en bijna 1,3 miljard euro (+14%). Ton doet een poging om in zijn eentje de wereldzeeën te bevaren, althans, zo lijkt het. In een rechtstreekse televisie-uitzending, opgenomen met een webcam, wordt de eenzame solozeiler toegesproken door zijn sponsor: zijn contract wordt verlengd. Het wordt Ton allemaal teveel, en de verbinding wordt verbroken. Tekst Arno Verbaas Opnieuw investeerde Heineken flink in versterking van de merken en marktposities. De marketing- en verkoopkosten stegen daardoor met 9% tot ruim 1,5 miljard euro of 15,4% van de netto-omzet. Ook de personeelskosten stegen, voornamelijk door hogere pensioenlasten en door nieuwe overnames. Heineken verwacht, ondanks de onzekere economische situatie, ook in 2003 winstgroei te behalen. Een sterke financiële groei in met name de Verenigde Staten en Polen en de wereldwijde groei van het Heineken-merk waren de stuwende krachten achter de winstgevendheid. Ook de brouwerijen die Heineken het afgelopen jaar heeft over genomen, droegen daaraan bij. Dat alles compenseerde een zwakkere omzet in de horeca en het slechte weer in grote delen van Europa, waaronder de biermarkt had te lijden. Daarnaast stegen de pensioenlasten in 2002 sterk. Desondanks illustreren de resultaten over het afgelopen jaar volgens Thony Ruys, voorzitter van de Raad van Bestuur, dat de strategie van Heineken succesvol blijft. De wereldbiermarkt groeide in 2002 met ruim 2% tot zo'n 1,4 miljard hectoliter. Het totale biervolume van de Heineken Groep nam toe van 105,1 naar 108,9 miljoen hectoliter. Wil jij het einde zien van deze nieuwe Heineken-commercial? En ben je benieuwd hoe Peter Vertregt, marketing directeur Heineken Brouwerijen, zijn eerste rol in een commercial vervult als stem van de sponsor? De nieuwe commercial van Heineken is vanaf week 11 op de televisie te zien. 'Solozeiler' is gemaakt door TBWA\NEBOKO CAMPAIGN. Vers van 't Vat, maart 2003 23

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 23