Nieuwe lasmachine voor David Opties maken aandeel Holding aantrekkelijker Vrumona ontvangt ISO-certificaten Heineken Nederlands Beheer David is geliefd. Dat blijkt wel uit de wereldwijde vraag om dit revolutionaire tapsysteem van Heineken. Het handige apparaat is zo succesvol omdat het systeem geen reiniging van bierleidingen nodig heeft. Dit komt door de verwisselbare bierslang die aan het fust vastzit. Door de grotere vraag moeten er ook meer van deze slangetjes worden gemaakt. Heineken heeft daarom op 27 januari in Helmond, in aanwezigheid van Tom de Man (PP&C), Gert den Hertog (Corporate Marketing) en Siep Hiemstra (HTS), een nieuwe lasmachine in werking gesteld. Deze kan per jaar volautomatisch maar liefst zeven miljoen van deze bierslangen produceren. De nieuwe lasmachine is in opdracht van Heineken ontwikkeld door het Helmondse bedrijf AAE. Per slang kunnen honderd biertjes worden getapt, dus dat betekent dat de huidige lasmachine goed is voor zevenhonderd miljoen getapte biertjes per jaar. Beleggers kunnen sinds 27 januari op de optiebeurs van Euronext.Liffe in Amsterdam opties op het aandeel Heineken Holding kopen en verkopen. Verwacht wordt dat het koers verschil tussen de aandelen van Heineken N.V. en Heineken Holding hierdoor kleiner zal worden. De eerste opties werden symbolisch verhandeld door Charlene De Carvalho-Heineken. Volgens Maarten Das, voorzitter van de Raad van Beheer van Heineken Holding, zal de introductie van de opties leiden tot meer handel in het aandeel van de Holding. De heer Das deed een beroep op Euronext om het aandeel Heineken Holding ook op te nemen in een van de beursindexen. Dat zou het aandeel nog aantrekkelijker maken voor beleggers. Hierover neemt Euronext later dit jaar een beslissing. Heineken N.V. behoort tot de meest verhandelde aandelen van de Amsterdamse beurs. Opties op het aandeel Heineken N.V. worden dan ook al heel lang verhandeld. Ook maakt Heineken N.V. deel uit van de AEX-index. Eind november vorig jaar vonden bij Vrumona ISO-audits plaats. De auditors van Lloyds concludeerden dat Vrumona kon worden voorgedragen voor certificatie op Kwaliteitszorg, Milieuzorg en Voedselveiligheid. Het waren twaalf spannende auditdagen. Jaren van hard werken aan het opzetten van het manage mentsysteem werden eind november 2002 beloond met drie certificaten. "Naast onze dagelijkse werkzaamheden hebben we met elkaar een werkend systeem neergezet. Lloyds omschreef het als 'goed (elektronisch) gedocumenteerd en helder van opzet'", vertelt Hans Aalbers, beheerder BedrijfsZorgSysteem. De auditors prezen de grote betrokkenheid bij Vrumona en de goede voorbereiding van de medewerkers. De voordracht voor certificering werd 2 december gevierd met een TSO-gebakje'. De heer Fontijn van Lloyds overhandigde de certificaten officieel op 20 januari. Eerder in 2002 werd Vrumona al gecertificeerd op de GMP-standaard Diervoedersector. Dat betekent dat de restlimonade mag worden verwerkt in voedsel voor dieren. Hans Aalbers: "Deze vier certificaten zijn een groot compliment voor ons allen."

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 8