Wat doe jij eigenlijk? 8 vragen aan... Heineken in de UK Reportage Afdelingsportret Verandering Enquête Vers van 't Vat De schaalvergroting in de brouwindustrie versnelt nog steeds. Al onze concurrenten proberen constant hun marges te verbete ren en daarvoor hun kosten te verlagen. Dat geldt natuurlijk ook voor Heineken. Verlaging van onze kosten is een rand voorwaarde om concurrerend te blijven. Het moet ons dagelijks werk zijn om kosten te signaleren en te verlagen. Dat vergt aandacht, discipline, controle en ini tiatief. ledereen in ons bedrijf kan hieraan bijdragen door ervoor te zorgen dat alle activiteiten waarde toevoegen aan onze onderneming. Onvoldoende informatie, miscommunicatie, verkeerd geïnterpreteerde orders, pro ductieverliezen, inefficiënte rapportages, procedures die niet goed worden uitge voerd, dubbel werk, gebrek aan priori teitstelling, het niet direct goed doen et cetera, zorgen voor veel onnodig werk. Ze veroorzaken kosten die hadden kunnen worden vermeden. Elke eurocent die hieraan wordt uitgegeven, is er één te veel. Dit geld kunnen onze klanten goed gebruiken om in hun markt meer Heine ken te verkopen. Het heeft te maken met gewoontes, routine, houding en gedrag. Met andere woorden: onze cultuur moet veranderen, hetgeen al is aangegeven in het veranderingsprogramma 'Taking Hei neken to the Next Level'. We zeggen vaak dat de grootste bedrei ging onze concurrenten zijn, maar ik geloof dat wij onze eigen concurrent zijn als we niet willen veranderen. Het is niet langer de vraag waarom wij moeten ver anderen, maar hoe snel we daartoe in staat zijn. Veranderen gaat niet alleen over hoe dingen beter kunnen of hoe we betere dingen kunnen doen. Het gaat ook om de snelheid waarmee dat gebeurt. Het vergt inspanning om de kosten te ver lagen. De concurrentie wacht niet op ons. Laten we met z'n allen onze schouders eronder zetten voor het te laat is. Marc Gross, general manager Heineken Nederland Supply Op de enquête in Vers van 't Vat 12 kregen wij - tot ons grote genoegen - een enorme respons. Op dit moment worden alle gegevens verwerkt. Volgende maand vertellen wij u meer over de uitslag. De redactie

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 2