IriStrPub rim Die Porte von Cleve Marktstraat 25, Sneek Midden in het centrum van Sneek, aan het plein waar de Snekers 's zomers hun dorpsfeesten vieren, biedt Irish Pub 'Die Porte von Cleve' een schuilplaats tegen de grillen van het klimaat. Een wat oudere dame en haar dochter maken hier dankbaar gebruik van en stappen de pub binnen. Ze nemen plaats aan een tafeltje in de hoek. "Kijk eens mam, dat ziet er leuk uit", zegt de jongste van de twee. Ze wijst naar het hekje dat voor de verwarming is geplaatst. "Zoiets zou thuis ook mooi staan, vind je niet?" Haar moeder knikt en wrijft haar handen. "Inderdaad. Trouwens, wat wil je drinken?" Het duurt niet lang of vanachter de uit hout gesneden bar worden twee glazen dampende thee op tafel gezet. De dames kijken een paar tellen naar de wand achter de bar. Een royaal arsenaal aan wijnsoorten, porten en whiskyflessen decoreert de muur. Die Porte von Cleve is duidelijk niet zomaar een café. Tekst Menno Middelkoop 'Irish Pub', staat er op de deur. En behalve de verschillende Ierse whisky's op de plank versterken ook de Murphy's Red en Stout in de tap dat imago. Boven die tap hangt een gezegde waar de bezoekers hier in Sneek wel raad mee weten: 'Wie niet regelmatig pimpelt, krijgt een buik die rimpelt'. De aankondiging van whisky- en bierproefmiddagen er vlak naast had niet op een betere plaats kunnen hangen. Een man van ergens achter in de veertig komt binnen en loopt over de houten vloer naar de bar. "Ik moet even bijtanken, Jan", zegt hij tegen de eigenaar. "Heb je hete koffie voor me?" Friesland mag dan het domein zijn van de koelbloedigen, een beetje warmte met dit weer is ook hier van harte welkom. Gelukkig hebben ze in Sneek Die Porte von Cleve. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 18