Secret Agent for a day Via mysterieuze advertenties in de dagbladen gaf 'Her majesty's Secret Services' in oktober aan op zoek te zijn naar Secret Agents. Geïnteresseerden konden zich melden via een vreemd internet adres. Enkele weken later wordt bekend dat Heineken achter de oproep zit. IJswakduiken 'To become' Bond 'Final test' Tekst Arno Verbaas Via de website kunnen consumenten de Bond-internetgame spelen. De beste spelers, die een combinatie van Bond-kennis, behendigheid en een kleine dosis geluk nodig hebben, maken kans om een weekend Secret Agent te worden. Meer dan 5.000 mensen gaan de uitdaging aan. Uiteindelijk levert het Bond-spel van Heineken twaalf finalisten op. Zij zijn, met partner, 3 januari, de dag van de Nederlandse Die Another Day-première, speciale gast van Heineken. Het enige dat zij weten, is dat ze een smoking, een tas met warme kleding en het hoognodige voor twee overnachtingen moeten meenemen. De nieuwe 'to become' Bond wacht in Lapland een aantal opdrachten, die hij moet vervullen om zijn pas verworven titel waar te maken. Zijn eerste instructie ontvangt Joost in de vroege ochtend van 4 januari in een verlaten loods. Daarna wordt hij naar het vliegveld gebracht. Via een tussen stop in Stockholm arriveert hij rond het middaguur in Kiruna, Zweeds Lapland. Joost weet dan nog niet dat het weer het komende weekend zijn grootste vijand zal zijn. Hij zal, in extreme koude tot 42 graden beneden het vriespunt, in totaal zes missies moeten vervullen. De opdrachten bestaan uit onder meer een barre tocht met een huskyslede en aansluitend - in zwembroek - ijswakduiken, vlakbij het beroemde Ice Hotel op een bevroren meer. Gelukkig mag hij onmiddellijk daarna bijkomen in een warm bubbelbad. Samen met zijn vriendin geniet Joost 's avonds van een intiem diner voor twee. Ze overnachten in het Ice Hotel, waar het zo'n vijf graden vriest. De finalisten worden vanaf station Amsterdam Centraal naar Hotel de l'Europe gebracht. Hier wacht hen, na het internetspel, de tweede grote beproeving. Via een acteerspel met een verleidelijke Bond-girl worden zij individueel getest op een aantal onmisbare Bond-kwaliteiten: IQ, Glamour en Actie. De jury heeft een moeilijke taak, maar bepaalt uiteindelijk wie de nieuwe 'to become' Bond wordt. De finalisten worden echter nog even in spanning gehouden. Eerst vindt de galapremière van de film plaats in theater Tuschinski en meteen daarna de afterparty. De Heineken Experience, waar dit spektakel plaatsvindt, is voor de gelegenheid geheel in Bond-sfeer gehuld. In de Cubaanse bar maakt een dito band sfeer en het 'Ijspaleis' is opgebouwd uit echte ijsblokken. Tijdens de bruisende party worden de finalisten om 00.07 uur samengeroepen. Dan rinkelt de mobiele telefoon van Joost van Gijn uit Delft. Hij is de grote winnaar en wordt wellicht de nieuwe Nederlandse James Bond. Een speciale bewakingsdienst brengt hem aan het eind van de avond terug naar het hotel. De andere elf kandidaten gaan huiswaarts. Daphne Deckers, voormalig Bond-girl, tijdens de afterparty van de prèmiere van James Bond, Die Another Day, in de Heineken Experience De volgende dag brengt een parcours met een sneeuwscooter en een autorallyrit. Tijdens de laatste test moet Joost uit een helikopter springen en met een pistool een sneeuwmobiel in brand schieten. Als ook deze 'final test' slaagt, heeft Joost van Gijn het bewezen: hij is de enige echte Nederlandse James Bond. Mission Accomplished. 42 graden onder nul Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 6