Positieve energie bundelen Erik Korthals Altes, algemeen directeur Heineken Brouwerijen Heineken Nederlands Beheer 31 december 2002. Het is alweer een jaar geleden dat Heineken Nederland werd opgesplitst en de werkmaatschappijen Heineken Nederland Supply, Heineken Nederland Business Services en Heineken Brouwerijen officieel van start gingen. Terugkijkend kunnen we constateren dat er veel, en met nadruk ten goede, is veranderd. Maar tegelijkertijd zien we nog vele en steeds weer nieuwe mogelijkheden om nog meer rendement uit deze organisatiewijziging te halen. Wat het meeste opvalt, is dat in de drie werkmaatschappijen veel meer focus is ontstaan op waar en hoe kosten worden gemaakt en baten worden gerealiseerd. Mede als gevolg van onze scherpere focus op resultaten wordt er nu veel meer op basis van feiten en gekwantificeerde doelstellingen gesproken. Meten is weten, maar ook geldt: 'if you don't measure it, you can't manage if. En we willen onze mensen, middelen en energie op een goede manier beter managen. Niet 'work hard', maar 'work smart'. De juiste dingen doen op basis van goede analyse, concrete en meetbare doelstellingen en harde afspraken. Helaas stellen we met z'n allen ineens zoveel meer vragen aan onze bedrijfssystemen dat er bij BSCC (de gemeenschappelijke informatiseringafdeling) een wachtlijst is ontstaan. Met elkaar zullen we prioriteiten moeten stellen bij het realiseren van onze allemaal - urgente - informatiewensen. Een jaar geleden was mijn grootste zorg met betrekking tot de nieuwe werkmaatschappij-structuur dat er een nog grotere verzuiling zou ontstaan dan bij de unitstructuur het geval was. Nog meer WIJ en ZIJ. Met genoegen constateer ik vandaag dat dit alleszins is meegevallen. Natuurlijk zijn er wel eens aanvaringen geweest, maar over het algemeen stel ik vast dat er een enorme bereidheid is er met elkaar uit te komen. Dat noem ik positieve energie. Pro-actief en samen voor de klant. Dat is wat anders dan negatieve energie. Je achteraf enorm druk maken om wie de schuld heeft. 2002 was een leerjaar. Er is al heel veel gerealiseerd en nog meer in gang gezet. Ik ben er van overtuigd dat als we in 2003 onze positieve energie bundelen, we niet alleen de gewenste resultaten zullen boeken, maar het ook met veel plezier zullen doen. U kent mijn stelling: 'Samen weetje meer, samen kun je meer en het is leuker om samen succes te hebben en te vieren'. Heineken Brouwerijen heeft daarom haar thema voor 2003 aangepast van 'We play to win' in 'We play to win... together'. 4r

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 2