Tijdens een gezellige bijeenkomst in De Hooiberg op 12 december heeft Hans Mekenkamp, I na ruim dertig jaar werkzaam bij Heineken te zijn geweest, afscheid genomen. Hans maakt gebruik van de VUT-regeling. De loopbaan van Hans bij Heineken werd op ludieke wijze door zijn collega's belicht, ondersteund door beeld en geluid. Piet van Reisen gaf door een presentatie de ervaringen van Hans in Afrika en zijn eigenschappen als keurder van verpakkingsmaterialen binnen de afdeling Supply Development Support (HNS) weer. Tijdens de presentatie werden er toepasselijke cadeaus aan Hans aangeboden. Als hoogtepunt werd er door een echte 'Afrikaan' een doos met bieren uit Afrika gegeven. Als serieus aandenken aan de dertig jaar Heineken, nam Hans met veel plezier een kristallen brouwketel in ontvangst. Met dit cadeau werd de loopbaan van Hans in de buitenlandse brouwerijen en de relatie met de verpakkingsmaterialen (waaronder glas) gesymboliseerd. Na het slotwoord van Hans, werd er met de aanwezige collega's en medewerkers van diverse toeleveranciers van verpakkingsmaterialen nog gezellig nagepraat. Henk Kappen vierde vrijdag 29 november zijn 25-jarig dienstverband bij Heineken in Den Bosch. Tijdens de voorontvangst in de directiekamer werd door Gé van Hartevelt, manager Facilitaire Dienst, de bijbehorende gouden speld uitgereikt. Na koffie met gebak vertrokken Henk, zijn vrouw Anja en zoon Sander naar De Cambrinuskelder. Hier wachtten familie, veel (oud-)collega's en bekenden. Jan Feijer, zijn teamleider, sprak de jubilaris toe. Jan betrok ook Henks vrouw in de hulde en bedankte haar namens Heineken met een boeket bloemen. Vervolgens bood Theo Bastiaans, namens het team PPS, als cadeau de bekende envelop aan. Het handen schudden werd onverwacht onderbroken door de klanken van carnavalsvereniging 'Veur Mekaor'. Een naam die prima past bij Henks werkzaamheden en instelling, want die zijn ook altijd perfect 'voor mekaar'! Na ruim 32 jaar nam Simon de lVit 27 november afscheid tijdens een drukbezochte receptie. In zijn toespraak memoreerde Dick Minkema de loopbaan van Simon, die geheel in het teken stond van transport. Voor zijn grote passie vissen kreeg hij een bijzondere hengel, wat een mooi verhaal opleverde van de onlangs gehouden avontuurlijke tocht op zee met een Scheveningse kotter. Collega's, oud-collega's en externe relaties waren in groten getale gekomen om samen met hem herinneringen op te halen en het glas te heffen. Het was nog lang gezellig in De Hooiberg. Het 25-jarig dienstjubileum van Carola Coolen-Vinken werd 20 december 2002 gevierd. Carola, haar man Math en dochter Mandy werden ontvangen door Erik Pols, Han Kooien en Wim Vossen voor een voortreffelijk diner. Daarna vond de receptie plaats in ontvangstruimte 'De Refter' van unit Heerlen. Bij aankomst bleek deze ruimte al gevuld met familie, vrienden en (oud-)collega's. Na een korte toespraak van Wim Vossen ontving Carola de bij dit jubileum horende gouden Heineken-ketting. Ook overhandigde hij Carola namens alle collega's een prachtig halssieraad. Daarna sprak unitmanager Erik Pols Carola nog even toe en gaf haar uit naam van de heer Korthals Altes een fles champagne. Het feest werd voortgezet tot in de late uurtjes. 12 december was de dag waarop Gerda Wilting-ter Smitten afscheid nam in het geheel in kerstsfeer gebrachte personeelsrestaurant van Heineken Corporate te Amsterdam. Na eerst in een bijzonder formaat limousine te zijn afgehaald werden Gerda, haar man Klaas en kinderen ontvangen door David Hazelwood, Arnold Bontje en haar meest naaste collega's. Na een kort welkomstwoord, sprak Arnold Bontje Gerda toe en liet haar loopbaan bij Heineken nog eens de revue passeren. Gerda stond op haar beurt even stil bij voor haar bijzondere gebeurtenissen tijdens haar Heineken-periode. En iedereen die Gerda een beetje kent, weet dan dat dat met een geweldig gevoel voor humor op licht kritische manier gebeurde, waarbij Gerda aangaf een héél fijne tijd bij Heineken te hebben gehad. Ze wenste Heineken met het 'Next Level'- project heel veel succes toe. Ze zal Heineken blijven volgen, want uit het oog is nog niet uit het hart! Daarna volgde een informeel, bijzonder gezellig samenzijn waarin Gerda's externe gasten en collega's de gelegenheid kregen persoonlijk afscheid van haar te nemen. 28 Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 28