Breestraat 50, Leiden Het is laat, donker, ijzig koud en stil op straat. In een van de smalle steegjes die uitkomen op de Breestraat in Leiden, zwaait de voordeur van een café open. Een bundel licht glijdt over de straatklinkers. Twee blonde dames van een jaar of twintig stappen luid lachend naar buiten en lopen naar het tegenoverliggende pand. Het silhouet van een forse kerel maakt zich los uit de portiek daarvan. Het is de uitsmijter van studentendisco HiFi, die de dames om hun HiFi-pas vraagt. "In orde. Loop maar door", zegt hij even later. De deur gaat open en het licht dat wederom de straat beschijnt, heeft nu gezelschap van een stevige basdreun. Dinsdagavond. Prime-time in HiFi. Na een avondje stappen vinden veel studenten uit Leiden hun weg naar de amper ingerichte disco - zelfs de buizen en leidingen aan het plafond zijn niet weggewerkt - om vervolgens tot een uur of vijf 's morgens uit hun dak te gaan. Trendy muziek van plaatselijke dj's knalt uit de speakers boven de kale dansvloer, die wordt begrensd door een opvallend lange bar. Tekst Menno Middelkoop Alles aan deze bar heeft een link met Heineken. De oplichten de achterwand is bezaaid met groene druppels en ook de rode ster komt herhaaldelijk terug in dit Heineken-panorama. Attributen als groene emmertjes en bijzondere flesjes maken het plaatje compleet. Geen wonder dat HiFi bij het bierconcern bekend staat als zogenoemde 'image outlet': een horecagelegenheid met de ultieme Heineken-uitstraling. Jong, dynamisch en sfeervol. De zaal stroomt intussen vol. Er wordt meer en meer een beroep gedaan op de tapkraan. Vanaf de dansvloer weerklinkt regelmatig instemming met de muziekkeuze van de draaitafel. Hier en daar proberen jongens een leuke meid te versieren of trekken meiden de aandacht van een stoere jongen. Veel studenten zien in HiFi de ideale ontsnapping aan hun dagelijkse sleur van colleges en studie. Even lekker relaxen. Even lekker swingen. Daaance to the music... En natuurlijk af en toe de vraag, die alle andere vragen overbodig maakt. Bierrrtje?!? Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 20