Taking Heineken to the Next Level naar de COR! Van eikenhout naar roestvrijstaal De vonken spatten eraf op de foto hieronder. Hij werd ons toegestuurd door Koos de Jongh uit Rotterdam. Hij is hier, in 1959, als slijper en lasser aan het werk in het Pekkerijgebouw in de Maasstad. Tekst Corporate Communication Tekst Arno Verbaas "Ik was bezig met een reparatie aan een roestvrijstalen biervat", vertelt hij. "Die waren nog maar pas ingevoerd ter vervanging van de arbeidsintensieve eikenhouten vaten. Aan de roestvrijstalen vaten had je veel minder werk." De Jongh herinnert zich dat ook de nieuwe vaten voor problemen konden zorgen: "Er werd niet bepaald zachtzinnig met deze vaten omgesprongen. Ze waren gepuntlast en de lasnaden scheurden gemakkelijk. Het was aan de lassers het lek te vinden en te herstellen. Dat deden we door een vat vol lucht te persen en in een bak water te leggen, net als je tegenwoordig met je fietsband doet. Hadden we het lek eenmaal gevonden, dan slepen we een stukje staal weg en lasten de plek opnieuw. Daarna controleerden we of het scheurtje echt verdwenen was door het vat nog eens onder te dompelen. Als er geen luchtbelletjes meer opstegen, was het in orde." Inmiddels is Koos de Jongh al geruime tijd met pensioen. Hij kan zich deze periode nog levendig voor de geest halen, al hoort vrijwel alles op de foto tot het verleden. Zelfs de fotograaf is bekend: "Kees Akkerman was schilder bij Heineken. Zijn hobby was fotografie en daarvan is onder meer deze foto het resultaat." Vers van 't Vat, januari 2003 11 Met betrekking tot het programma 'Taking Heineken to the Next Level' heeft Saskia van Walsum, Corporate Director Human Resources, op 16 december 2002 toelichting gegeven bij het indienen van de Adviesaanvraag Grofstructuur bij de Centrale Ondernemingsraad. Hiervoor hebben de mensen die deelnamen aan de projectteams van 'Taking Heineken to the Next Level' de afgelopen maanden bergen werk verzet. Alle afdelingsplannen moesten op tijd gereed zijn voor deze adviesaanvraag. Het definitieve plan was het resultaat van een intensief proces met een grote rol voor deze projectteams. De teams werden bijgestaan door de Raad van Bestuur als 'advocaat van de duivel'; steeds stimuleerde en ondersteunde zij de projectteams om het beste uit zichzelf te halen. In diverse bijeenkomsten gingen leden van de Raad van Bestuur de dialoog aan met de medewerkers van alle direct betrokken afdelingen: op het hoofdkantoor, bij HTS en bij de Export organisatie. Iedereen kreeg hierbij de gelegenheid zijn of haar vragen te stellen. Ook de COR werd de afgelopen maanden regelmatig op de hoogte gehouden van de vorderingen in het proces. Nu de aanvraag is ingediend, ligt de uitdaging bij de COR om het dikke boekwerk van de Adviesaanvraag door te spitten en hierover haar advies uit te brengen aan de bestuurder van HNB, Mare Koster. Wilt u meer weten over het verdere verloop of wilt u overige informatie over 'Taking Heineken to the Next Level' surf dan naar de site van 'Taking Heineken to the Next Level' op het BrowseHuis of neem contact op met uw direct leidinggevende.

Vers van 't Vat | 2003 | | pagina 11