Kerstwens Heineken Dit jaar begon met het trieste bericht dat de heer Heineken was overleden. De kleinzoon van de grondlegger van ons bedrijf heeft de internationalisering van de brouwerij een enorme impuls gegeven. In 2002 trad ook mijn voorganger Karei Vuursteen af. Gelukkig blijft zijn kennis voor de onderneming behouden, door zijn toetreding tot de Raad van Beheer van Heineken Holding N.V. 2002 was ook het jaar waarin Heineken verder groeide dankzij acquisities en autonome groei. Onze strategie werkt en we blijven haar ook in de toekomst volgen. Maar vanwege onze groei moeten we de uitvoering veranderen; onze manier van werken moet meegroeien met de ontwikkelingen om ons heen. Daarom zijn we het programma 'Taking Heineken to the Next Level' gestart. We willen samen de organisatievorm en onze manier van werken naar het volgende niveau brengen. Dit opdat Heineken in de top van de brouwerijwereld kan blijven. Aan de precieze invulling wordt nu hard gewerkt. Uit de reacties die ik ontvang, blijkt dat het initiatief goed wordt ontvangen. En dat vervult mij met trots op ons bedrijf en vooral op onze medewerkers, die loyaliteit uitstralen en zich onderdeel voelen van de Heineken-familie. Het jaar 2002 was niet alleen de start van 'Taking Heineken to the Next Level' maar ook van het Shared Services-concept: het samen delen van diensten en activiteiten die niet tot de 'core business' van de Heineken-werkmaatschappijen in Nederland horen. Shared Services brengt, net als 'Taking Heineken to the Next Level', voor de direct betrokkenen de nodige onrust met zich mee en ik begrijp dat volkomen. Zij kunnen er zeker van zijn dat wij er alles aan doen om hen zo spoedig mogelijk te informeren over de veranderingen. Ik hoop dat de komende feestdagen voor u en de uwen een periode van harmonie, rust en vrede zal zijn. Deze tijd van bezinning bereidt ons voor op het volgend jaar waarin we gezamenlijk, iedereen op zijn eigen wijze, blijven werken aan een gezonde toekomst van ons prachtbedrijf. Namens mijn collega's wens ik u allen prettige feestdagen en een voorspoedig en gezond 2003 toe. Thony Ruys, voorzitter Raad van Bestuur Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 2