Afscheid van Marien Kakebeeke, general manager Heineken Nederland Supply, op 14 november 2002 in De Hooiberg in Zoeterwoude. Namens de Raad van Bestuur werd Marien Kakebeeke toegesproken door René Hooft Graafland, die een tipje van de sluier oplichtte van Mariens sollicitatie destijds bij Heineken. Van de ruim 32 jaar die Marien bij Heineken werkte, heeft hij in totaal ongeveer twintig 'de Brants brouwerij' werd genoemd, daarmee wijzend op de grote inzet en betrokkenheid van Jan. Ger Ramakers werd geroemd vanwege de fysieke kwaliteiten die hij vele jaren inzette tijdens zijn werk zaamheden, zowel op de vatenhal als in het magazijn Gereed Product, waar niet zo heel lang geleden de kratten nog met de hand werden gestapeld. Jo, die werd toegesproken door Jan-Willem Kroonen, werd gewaardeerd vanwege zijn loyaliteit: in zijn functie als toezichthouder/ uitvoerder heeft hij met nagenoeg alles wat op de brouwerij gebeurt te maken. Late en vroege uren zijn bij Jo geen probleem: 'wat mot, dat mot!' Uiteraard gaf het brouwerij koor onder leiding van Emmanuel Pleijers weer de nodige muzikale kleur aan deze huldiging. Na de diverse toespraken gaven vele (oud-) collega's, maar ook familie en vele relaties acte de presence tijdens de receptie. Het hoeft geen betoog dat het een drukke, maar bovenal gezellige bijeenkomst werd op die gedenkwaardige vrijdagavond 'i Wielder'! jaar in het buitenland gewerkt: Griekenland, Singapore, Spanje en ten slotte Ierland, waar hij zelfs president Clinton tot het drinken van een Murphy's Stout wist te verleiden. En uiteraard werd Mariens enorme bijdrage aan de ontwikkeling en totstandkoming van STAR Chain uitvoerig belicht. Fred Holvast sprak namens het management team Heineken Nederland Supply en hij bood Marien een cadeau aan namens alle Heineken-collega's: een fraaie glazen brouwketel waarin de symbolen van de klanten van Heineken Nederland Supply en natuurlijk STAR Chain waren vastgelegd. Peter Ploegmakers, voorzitter van de GOR HNS, schetste de bijzondere band die Marien Kakebeeke de laatste jaren met de Medezeggenschap heeft opgebouwd, een band van wederzijds vertrouwen, waarin alles bespreekbaar was. Een unieke receptie vond vrijdag 8 november plaats in Het Wielderhoes in Wijlre. Maar liefst drie medewerkers vierden samen hun dienstjubileum: Jan Brants (technoloog, foto links), Jo Haenen (toezichthouder, foto midden) en Ger Ramakers (medewerker BVL, foto rechts) waren alledrie 37,5 jaar werkzaam bij Brand. Jan en Ger werden toegesproken door Martin Fleurkens (hoofd Brouwen,Vergisten, Lageren en Onder steuningsteam Kwaliteit). Bij Jan noemde Martin het feit dat de brouwerij ook wel eens Vervolgens nam Marien zelf het woord om alle mensen met wie hij in de afgelopen jaren heeft samengewerkt, te bedanken voor hun inzet en enthousiasme. Het Percussie Ensemble van de Heineken Fanfare zorgde vervolgens voor een swingende muzikale start van het informele gedeelte. Onder het genot van een biertje en gerechten uit de landen waar Marien heeft gewerkt, werd nog lange tijd nagepraat. Vers van t Vat, december 2002 29

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 29