Totaalentertainment Tijdens de komende kerstperiode treedt in de Heineken Music Hall gek genoeg geen grote naam uit de muziekwereld op. Dus geen Alicia Keys, Marco Borsato of UB40, om er maar eens een paar te noemen. Nee, tussen 24 en 29 december is het podium aan de Arena Boulevard in Amsterdam gereserveerd voor een heuse prinses. Eentje die slaapt, zelfs. Tekst Arno Verbaas "Tussen 15 december en 30 januari ligt de muziekbranche zo'n beetje stil", vertelt Paul Stiekema, directeur van de Heineken Music Hall. "We hebben in die periode dus alle ruimte voor een productie die langer 'staat'. We zijn er erg trots op dat we dit jaar de familiemusical 'Doornroosje' in huis hebben kunnen halen." De musical komt uit de koker van Studio 100, bekend van onder meer Samson en Gert, Kabouter Plop en de meidengroep K3. "De musicals van Studio 100 zijn eigenlijk stuk voor stuk pracht- producties. Mooie decors, leuke verhaallijnen en prima muziek. Topentertainment voor tijdens de kerstdagen", vindt Paul. Het succes van de Heineken Music Hall houdt dus niet op bij popconcerten, al schuilt daarin wel zijn grootste kracht. Het concept staat al sinds het begin als een huis. "Het mooie is dat bij ons alles kan", licht Paul toe, "en dat de bezoekers overal bij zijn. Topartiesten die nog een soundcheck aan het doen zijn, terwijl de zaal al volstroomt. Tenminste, als ze soundchecken. Sommigen zijn zo weg van de akoestiek in de grote zaal, de 'Black Box', dat ze die test gewoon overslaan. En laten we eerlijk zijn, bij ons klinken concerten ook zoals ze moeten klinken. Wat ik zo mooi vind, is dat hier altijd sfeer is, wie of wat er ook op het podium staat. En na een goed concert kun je altijd nog even blijven hangen in onze lounge, waar een afterparty wordt gehouden. We bieden totaalentertainment: je bent een hele avond onder de pannen en je wordt niet meteen na afloop naar buiten gewerkt." Bij een musical is het al niet anders: "De Heineken Music Hall is een perfecte locatie voor een productie als Doornroosje. We kunnen de Black Box betrekkelijk snel inrichten als theater met 2.500 stoelen. Daarmee zijn we meteen het grootste theater van Nederland. Groter zelfs dan het Nieuwe Luxor in Rotterdam", meldt Paul, terwijl de trots in zijn stem duidelijk hoorbaar is. Kortom, de Heineken Music Hall is een poptempel, maar tegelijk méér dan dat. Doornroosje valt er weliswaar in - slaap, de bezoekers ongetwijfeld niet. Vers van 't Vat, december

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 25