ragen De strijd om de Amstel Cup is misschien wel het mooiste toernooi van Nederland. Vrijwel elk Nederlands voetbalelftal kan immers van de ene op de andere dag beroemd zijn of juist roemloos ten onder gaan. Al een paar jaar zendt SBS6 de wedstrijden van dit door Amstel gesponsorde toernooi uit. En sinds kort praat Edward van Cuilenborg, het nieuwe sportgezicht van SBS6, deze Amstel Cup-uitzendingen aan elkaar. 1. Wat maakt voor jou de Amstel Cup-competitie zo speciaal? 2 Stond je als kind al graag voor de camera? 3. Hoe ben je bij SBS6 terechtgekomen? 4. Ben je zelf sportief? 5. Als je mocht kiezen tussen je carrière als sportpresentator en een carrière als topsporter, wat zou je dan kiezen? 6. Welke voetballer is altijd goed voor een pittige uitspraak? 7. Hoeveel tijd ben je kwijt met het voorbereiden van een live-uitzending? En waaruit bestaat die voorbereiding voor jou? 8. Heb je als sportpresentator nooit het gevoel dat je in herhaling valt? 9. Wat vind je moeilijk aan live-presentatie? 10. Welke Amstel Cup-finale is je het meest bijgebleven? J Tekst Marianne van den Hoek-Huybregts "Het knock-outsysteem. Het alles-of-niets-effect. De kleine clubs die de 'grote jongens' kunnen verslaan. De spanning die je daardoor in iedere wedstrijd kunt voelen." "Juist niet. Ik speelde het liefst alleen, heel fanatiek in een hoekje. Bouwde daar een zo groot mogelijke toren van blokken of zo. Pas later ging ik om me heen kijken, naar andere kinderen. Ik vond het maar niets als anderen naar mij keken." "Dankzij een enorme passie voor sport; ik sport zelf, kijk graag naar sport en lees en schrijf over sport. Via de voetballijn, Stads-tv Rotterdam, Radio M (Midden-Nederland) en Langs de Lijn kwam ik terecht bij Studio Sport. Na redacteur, regieassistent, radio- en tv-commentator, beeldbander, interviewer en verslaggever te zijn geweest, had ik zo'n beetje alle facetten van het tv-vak meegemaakt. Afgelopen zomer mocht ik voor Studio Sport veel wedstrijden van het wereldkampioenschap voetbal presenteren, inclusief de finale! Daarna wilde SBS per se dat ik daar alle sport zou gaan verslaan." "Ik moet oppassen dat ik niet onsportief word als ik met sporten dreig te verliezen. Ik ben zeer fanatiek en probeer drie keer per week te tennissen en te fitnessen. Daarnaast ben ik gek op allerlei sporten en spelletjes. Omdat ik graag beter wil worden en altijd wil winnen, kan ik ze alleen niet voor de lol doen!" "Topsporter, omdat ik steeds iets nieuws wil proberen. En omdat ik dan daarna sportpresentator zou kunnen worden. Andersom is onmogelijk." "Geen enkele. Er zijn nauwelijks nog voetballers te vinden die tijdens hun carrière pittige uitspraken doen. Laat staan altijd." "Ik ben altijd met mijn werk bezig, 24 uur per dag, zeven dagen per week. Ik tel geen schaapjes, maar repeteer opstellingen om in slaap te vallen. Als ik onze baby's de fles geef, kijk ik teletekst. Overdag is het kranten en sportbladen lezen, teksten tikken, internetten, bellen, vergaderen, banden met sport erop terugkijken, noem maar op." "Jawel, vooral op zondagmiddag als de Gouden Gids Divisie nog een keer voorbijkomt." "In een halve minuut een strakke, goeie vraag er ontspannen en blij uitgooien en dan het antwoord (dat aan dezelfde criteria moet voldoen) binnen de gevraagde tijd terug zien te krijgen. Maar eigenlijk gaat het niet om het presenteren, maar om de sport zelf. Daar moet de kijker van kunnen genieten." "Die van vorig jaar. Zonder supporter te zijn van FC Utrecht, heb ik een zwak voor die club en de Britse sfeer die de trouwe, goeie supporters creëren. En dan zo onverdiend van Ajax verliezen door een buitenspel-doelpunt. Het was voor de meeste spelers de enige kans op een prijs in hun carrière. In de regio Utrecht, waar ik woon, hebben ze het nu nog over dat onrecht. Ook ik kan helemaal niet tegen onrecht." Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 4