Onderscheidt u hoogtepunten of dieptepunten in uw carrière? Men kent u als optimistisch, vrolijk en altijd toegankelijk. Wat inspireert u toch zo? U bent gekscherend ook wel 'moeder overste' genoemd. Terecht? zelden chagrijnig of terneergeslagen. En als ik op mijn werk toch een mindere dag heb - want dat heeft iedereen in elke functie en bij elke onderneming - dan heb ik naast mijn baan nog veel andere dingen waaruit ik inspiratie haal: vrienden, externe bestuursfuncties, uitstapjes, hobby's en noem maar op. Ik probeer bij de dag te leven, hoewel ik beroepsmatig natuurlijk altijd bezig ben met de toekomst, met plannen en dingen uitzetten. Zo is het vergaderschema voor 2003 bijvoorbeeld enkele maanden geleden al vastgesteld." "Meestal gaan deze samen. Zo was de ontvoering van meneer Heineken uiteraard een dieptepunt, zijn vrijlating daarentegen was voor ons allemaal een enorm hoogtepunt. En zo zijn er meer ontwikkelingen die tegelijk hoogtepunt en dieptepunt zijn geweest. Hoe luidt dat gezegde ook alweer? Vreugde en verdriet liggen soms dicht bij elkaar..." "Het zit 'm gewoon in mijn karakter. Geen verdienste van mijzelf dus, wantje karakter heb je ook maar gekregen. Ik ben "Meneer Van Schaik noemde mij zo in de tijd dat ik bij PR werkte. Omdat de vrouwen hier in de meerderheid waren, kreeg onze afdeling bij enkelen de bijnaam 'het nonnenklooster'. Ik werd als hoofd dus 'moeder overste'. Dit was positief bedoeld, omdat men vond dat ik vertrouwen uitstraalde. Collega's hadden altijd het gevoel mij in vertrouwen te kunnen nemen voor allerlei zaken. Die opstelling heb ik nog en daarom beschouw ik mijn bijnaam als een compliment. Zo'n vertrouwensrol maakt het soms wel tot een eenzaam beroep; vertrouwelijke informatie kun je immers niet delen." Vers van 't Vat, november 2002 IX

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 11