Start nieuwbouw Tijdens de zonnige namiddag van dinsdag 24 september klonken er voortdurend ritmische 'hei-geluiden' op het brouwerijterrein. De eerste paal voor het nieuw te bouwen Apolloblok 5 werd geslagen. Als het om de komende veranderingen gaat, maken de mensen van Heineken Nederland Business Services zich vooral zorgen over de begeleiding en de communicatie. Dat bleek uit de gestelde vragen tijdens de bijeenkomst op maandagmiddag 23 september waar alle HNBS-medewerkers bij elkaar kwamen. Voordat iedereen zijn of haar vragen kon afvuren, waren er twee presentaties. Als eerste gaf Ronald den Elzen van Heineken Brouwerijen een helder beeld van de ontwikkelingen en bedreigingen waar Heineken in Nederland nu en in de nabije toekomst mee te maken zal krijgen. "Alle zeilen bij", was de boodschap van Ronald. Mare Koster presenteerde vervolgens hoe de service organisatie van HNBS kan bijdragen aan dat doel. Een servicegerichte organisatie als HNBS kan dat alleen door zoveel mogelijk de kosten te drukken. Het werk moet zo worden georganiseerd, dat de kwaliteit hoog en de kosten laag blijven. Die gedachte leidde tot het plan om de verschillende diensten zoveel als mogelijk te bundelen. Na de pauze beantwoordde het managementteam, onder leiding van Cees Brink, vragen. Vragen waar vaak wel, maar niet altijd, een antwoord op kon worden gegeven. De kern van de bezorgdheid van de medewerkers van HNBS werd het best geraakt door de vraag aan Hans de Ruijter. "Mijn functie wordt na 21 jaar misschien opgeheven, wat gaat Heineken doen om mijn kennis en kunde te behouden?" Hans vond dat daar geen algemeen antwoord op was. "Natuurlijk is de eerste inspanning altijd een goed intern alternatief te vinden. Maar het is niet zeker dat voor iedereen een passende oplossing wordt gevonden. Met de vakbonden wordt nu druk overlegd wat een goede begeleiding is voor medewerkers waar geen intern alternatief voor is." De meeste aanwezigen vonden het een nuttige sessie, het was iedereen duidelijk dat verandering nodig is om als Heineken in Nederland de krachtige positie te behouden. Over vorm en inhoud zal nog flink worden gediscussieerd. Dat moet ook, als we uiteindelijk willen komen tot het allerbeste resultaat. Aangezien het hier een belangrijk uitbreidingsproject voor de afdeling Brouwen betreft, verrichtte de productiemanager Brouwen de plechtige handeling. Kundig 'heide' Dini Bouw meester de eerste paal in de bodem van het voormalige parkeerterrein P5, waar het komende halfjaar een huisvesting voor achttien Apollotanks verrijst. In een later stadium kan dit aantal zelfs worden uitgebreid naar een totaal van 42. De nieuwe Apollotanks zijn nodig om de verwachte productie groei van de komende jaren aan te kunnen. Bij deze nieuwbouw is gebruikgemaakt van het zogenoemde 'tank-in-box-concept' dat eerder ook in de kelders van de Brouwerij Den Bosch werd toegepast. Deze moderne tanks worden gekoeld met alcoholwater in plaats van ammoniak. De centrale koelinstallatie wordt daarvoor ook uitgebreid met een alcoholwaterkoeler. BBB88HB De tanks van Apolloblok 5 zullen naar alle verwachting in de loop van februari 2003 daadwerkelijk worden geplaatst. Uiterlijk eind mei van dat jaar worden zij in gebruik genomen. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 22