Al negen jaar samen Onverstoorbaar Effe checken Het tweede huis Inmiddels kennen de mannen elkaar goed. Van de 25 dienstjaren werkt Henk al negen jaar voor meneer Ruys. Negen jaar bijna iedere dag samen in één auto. Dan moet het wel goed klikken. En dat doet het ook. Henk: "We maken vaak lange Henk heeft de auto al voor de deur geparkeerd als meneer Ruys om 14.20 uur in de hal verschijnt. Vijf minuten later zoeft de BMW weg. De enorme boomtak die onderweg het wegdek verspert, bewijst maar weer datje calamiteiten niet altijd voor kunt zijn. Henk, niet gek te krijgen, manoeuvreert de auto onverstoorbaar langs de boomtak en vervolgt zijn weg. Perfect op tijd arriveert meneer Ruys voor de vergadering in Bosch en Duin. Henk moet hem daar om 19.30 uur weer ophalen. Heeft hij mooi nog even tijd om thuis een balletje te trappen met zijn jongens Tobias (7) en Jelle (10) en een hapje te eten. Niet te lang, want files noodzaken hem om 17.30 uur weer in de auto te zitten. Die avond is Henk om 22.00 uur thuis. De tijd vliegt als je het naar je zin hebt... Cardio-apparaten en gewichten zorgen ervoor dat de chauffeurs, ondanks hun zittende beroep, in vorm blijven. Sommige chauffeurs werken al zestien jaar samen. Ze maken soms lange werkweken. "Als het bij één van ons de vorige avond laat is geworden, vangen we elkaar op en nemen we acties over. We laten de chauffeur dan bijslapen in de slaapruimte", zegt een collega. Om 08.30 uur springt Henk op de fiets om een pakje bij Ans Huijboom, secretaresse van meneer Ruys, op te halen. Teruggekomen maakt het nette pak plaats voor een comfortabele spijkerbroek en gaat Henk de auto wassen. Dan is het al weer tijd om te vertrekken. Tanken, pakje wegbrengen en de route van vanmiddag 'voorrijden'. Henk: "Door het 'voorrijden' weetje precies watje onderweg tegenkomt. Als er iets aan de hand is, kan ik de vertrektijd eventueel vervroegen." Onderweg pakt Henk de Hooge Vuursche nog even mee, omdat meneer Ruys daar volgende week moet zijn. "Effe checken of er iets is veranderd." Er is geen vuiltje aan de lucht op de route en om 11.30 uur is Henk weer terug. De volgende verkleedpartij dient zich aan: de spijkerbroek maakt plaats voor een glimmende sportbroek en voor de lunch geeft Henk nog even toe aan zijn verslaving. Een uur lang werkt hij zich in het zweet in het sportzaaltje. ritten samen. Het mooiste moment vind ik altijd als aan het eind van de dag de schoenen uitgaan en hij in slaap valt. Echt eer van mijn werk!" Gevraagd naar een gebeurtenis die Henk is bijgebleven, vertelt hij: "Mijn vader is enige tijd geleden plotseling overleden. Het slechte nieuws kwam via een collega bij meneer Ruys terecht, omdat hij de autotelefoon opnam. Opeens vroeg hij me de auto aan de kant te zetten. Ik had geen idee wat er aan de hand was! Hij vertelde het me toen we stilstonden. Ik was natuurlijk volledig overstuur. Hij heeft toen het stuur van me overgenomen en me direct naar mijn moeder gereden." Na een kop koffie bij Rik in de directiekeuken, begeeft Henk zich naar de garage. Even bijpraten met de daar aanwezige collega-chauffeurs Jan, Koos en Leo. De garage is van veel gemakken voorzien. Twee comfortabele leren banken sieren een als huiskamer ingerichte ruimte, inclusief dressoir met tv en videorecorder en een keuken. Er is zelfs een sportzaaltje! Vers van 't Vat, oktober 2002 21

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 21